враховуються лише в національному чемпіонаті.
Інформацію оновлено 20 травня 2021.

** Інформацію про ігри та голи за національну збірну
оновлено 13 червня 2021.

Рома́н Оле́гович Яремчу́к (нар. 27 листопада 1995, Львів) — український футболіст, центральний нападник бельгійського клубу «Гент» та збірної України. Автор найшвидшого голу в історії Української Прем'єр-ліги (на 8-мій секунді).[1]

Учасник молодіжного чемпіонату світу 2015 (4 гри, 1 гол).

Ранні роки

Народився 27 листопада 1995 року у Львові, з шести років став навчатись футболу у школі «Карпат». Талант форварда в ньому розгледів Микола Дударенко, який поставив його на позицію нападника.

2007 року, коли Романові виповнилося 11 років, він перебрався в академію київського «Динамо». Останні три роки навчання Яремчук працював під керівництвом Олексія Дроценка. 6 вересня 2008 року дебютував у ДЮФЛ за «Динамо» в матчі проти чернігівської «Юності», й одразу зробив дубль. Юний талановитий форвард забив у двох наступних матчах, у яких виходив на поле. За свій дебютний сезон у ДЮФЛ Яремчук забив за «біло-синіх» 10 м'ячів у 21 матчі.

У наступному сезоні він повторив цей показник (знову 10 голів у 21 матчі), а в сезоні 2010/2011 Роман поліпшив свою результативність, забивши вже 12 м'ячів у 17 зустрічах. У цьому самому сезоні Яремчук уперше у своїй кар'єрі оформив хет-трик, а потім зробив іще один.

Але справжнім проривом для талановитого форварда став сезон 2011/2012, у якому він забивав у середньому гол за гру. Зігравши 21 матч, він провів у ворота суперників «Динамо» 21 гол. Завершенням успішного для Романа сезону став матч динамівської команди U-17 проти однолітків зі московського «Спартака», який був приурочений до святкування 85-річчя київського «Динамо». На стадіоні «Динамо» імені Лобановського за підтримки великої кількості глядачів початок розгрому спартаківців поклав саме 16-річний Роман Яремчук. Та зустріч завершилася переконливою перемогою «біло-синіх» із рахунком 4:1.

Своєю грою Яремчук звернув на себе увагу тренерського штабу «Динамо». Ще не закінчивши Академію, він опинився серед тих, хто взимку отримав шанс поїхати на тренувальний збір із «Динамо-2». Планувалося навіть, що Яремчук і Тищенко, з яким Роман незмінно грав у зв'язці в ДЮФЛ, полетять на тренувальний збір до Австрії разом з основною командою. Однак в останній момент тренерський штаб Сьоміна прийняв рішення дати молодим нападникам час на відпочинок, оскільки чемпіонат ДЮФЛ на той момент ледь устиг завершитися.

Клубна кар'єра

«Динамо»

2012/13

Улітку 2012 року Яремчук закінчив навчання в академії й підписав із «біло-синіми» свій перший контракт. Перший сезон 2012/2013 Яремчук розпочав 25 липня матчем за «Динамо» U-19 проти однолітків із «Ворскли», який став для нього дебютним у чемпіонаті України U-19. А за тиждень, 2 серпня 2012 року відбувся дебют Яремчука й у складі команди Олександра Хацкевича в молодіжній першості України: динамівці на виїзді зустрічалися з однолітками з «Кривбаса», Яремчук вийшов у стартовому складі та відзначився гольовою передачею на Дмитра Хльобаса, який забив єдиний гол «Динамо» в тому матчі (1:1).

9 жовтня 2012 року Яремчук зробив свій перший дубль за «Динамо» U-19, забивши два м'ячі у столичному дербі з «Арсеналом».

7 листопада в домашньому матчі з «Карпатами» Роман оформив свій перший хет-трик за команду Валентина Белькевича. Усього в першій частині чемпіонату він забив шість голів у дев'яти матчах. Весняну частину сезону Яремчук, добре зарекомендувавши себе на зборах у Туреччині, розпочав уже в команді Олександра Хацкевича, узявши участь у першій весняній перемозі молодіжної команди «Динамо» над «Кривбасом» (4:1).

Проте, все ж, здебільшого Роман виступав за команду U-19, за яку провів за сезон 18 матчів, у яких забив 16 голів, допомігши їй виграти першу юнацьку першість України. Причому Яремчук із 14 голами став найкращим бомбардиром фінального етапу турніру.

2013/14

Улітку 2013 року тренер «молодіжки» Олександр Хацкевич очолив другу динамівську команду, що грала в Першій лізі. Із собою він узяв низку гравців, зокрема й Романа. У професіональних змаганнях дебютував 14 липня 2013 року у виїзному матчі проти чернігівської «Десни», який завершився внічию 0:0, а Яремчук відіграв увесь другий тайм, вийшовши в перерві замість Сергія Мякушка.

29 вересня 2013 року Яремчук забив свій перший гол у професіональних змаганнях, забивши на 89 хвилині у ворота донецького «Олімпіка».

2014/15

У сезоні 2014/15 зіграв за другу команду «біло-синіх» 23 матчі в Першій лізі, у яких забив 4 голи.

2015/16

Улітку 2015 року повернувся до заявки головної команди й у першій половині сезону грав у молодіжному чемпіонаті за команду U-21, забивши 14 голів у 16 матчах.

1 березня 2016 року дебютував у головній команді «Динамо», вийшовши в основі на матч 1/4 фіналу кубку України проти «Олександрії» (1:1). У перерві дебютанта було замінено на Лукаша Теодорчика[2].

«Олександрія»

21 липня 2016 року стало відомо, що Яремчук гратиме за «Олександрію»[3], але вже наприкінці того самого року після завершення терміну оренди він повернувся до лав «Динамо»[4]. Чемпіонат України-2016/17. 31.10.2016. 13 тур. Ворскла - Олександрія - 2:2. Роман Яремчук забив найшвидший гол в історії українського футболу - на 8 секунді.

«Гент»

16 серпня 2017 року було офіційно оголошено про трансфер футболіста до бельгійського клубу «Гент»[5]. Дебютував за свою нову команду 27 серпня 2017, в матчі проти «Андерлехта», вийшовши на заміну на 86-й хвилині, замість Мамаду Сілли[6].

1 листопада 2020 року в матчі проти «Васланд-Беверен» оформив свій перший у кар'єрі хет-трик[7]. 17 грудня 2020 року провів матч проти «Васланд-Беверен», у якому відзначився голом. Цей матч став 100-им для гравця в чемпіонаті Бельгії, а забитий гол вивів Яремчука на 10-те місце серед бомбардирів «Гента» в історії[8].

Статистика

Клубна статистика

Станом на 22 травня 2021 року

Сезон Команда Чемпіонат Національний кубок Континентальні кубки Інші змагання Усього

Дата Місто Господарі Результат Гості Турнір Голи Примітки
06/09/2018 Угерске Градіште Чехія Чехія 1 – 2 Україна Україна Ліга націй УЄФА 2018—2019 - 1-й етап - Замінений на 85-ій хвилині 85'
09/09/2018 Львів Україна Україна 1 – 0 Словаччина Словаччина Ліга націй УЄФА 2018—2019 - 1-й етап -
10/10/2018 Генуя Італія Італія 1 – 1 Україна Україна товариський матч - Замінений на 76-ій хвилині 76'
16/10/2018 Харків Україна Україна 1 – 0 Чехія Чехія Ліга націй УЄФА 2018—2019 - 1-й етап -
22/03/2019 Лісабон Португалія Португалія 0 – 0 Україна Україна Відбір до ЧЄ 2020 - Замінений на 76-ій хвилині 76'
25/03/2019 Люксембург Люксембург Люксембург 1 – 2 Україна Україна Відбір до ЧЄ 2020 - Вийшов на заміну на 64-ій хвилині 64'
07/06/2019 Львів Україна Україна 5 – 0 Сербія Сербія Відбір до ЧЄ 2020 1 Замінений на 67-ій хвилині 67'
10/06/2019 Львів Україна Україна 1 – 0 Люксембург Люксембург Відбір до ЧЄ 2020 1
07/09/2019 Вільнюс Литва Литва 0 – 3 Україна Україна Відбір до ЧЄ 2020 - Замінений на 65-ій хвилині 65'
10/09/2019 Дніпро Україна Україна 2 – 2 Нігерія Нігерія товариський матч 1 Вийшов на заміну на 37-ій хвилині 37'
14/10/2019 Київ Україна Україна 2 – 1 Португалія Португалія Відбір до ЧЄ 2020 1 Замінений на 73-ій хвилині 73'
17/11/2019 Белград Сербія Сербія 2 – 2 Україна Україна Відбір до ЧЄ 2020 1 Замінений на 88-ій хвилині 88'
03/09/2020 Львів Україна Україна 2 – 1 Швейцарія Швейцарія Ліга націй УЄФА 2020-2021 - 1-й етап - Вийшов на заміну на 54-ій хвилині 54'
06/09/2020 Мадрид Іспанія Іспанія 4 – 0 Україна Україна Ліга націй УЄФА 2020-2021 - 1-й етап -
07/10/2020 Париж Франція Франція 7 – 1 Україна Україна товариський матч - Вийшов на заміну на 62-ій хвилині 62'
10/10/2020 Київ Україна Україна 1 – 2 Німеччина Німеччина Ліга націй УЄФА 2020-2021 - 1-й етап -
13/10/2020 Київ Україна Україна 1 – 0 Іспанія Іспанія Ліга націй УЄФА 2020-2021 - 1-й етап -
11/11/2020 Хожув Польща Польща 2 – 0 Україна Україна товариський матч - Замінений на 46-ій хвилині 46'
14/11/2020 Лейпциг Німеччина Німеччина 3 – 1 Україна Україна Ліга націй УЄФА 2020-2021 - 1-й етап 1 Замінений на 67-ій хвилині 67'
24/03/2021 Париж Франція Франція 1 – 1 Україна Україна Відбір до ЧС 2022 - Замінений на 73-ій хвилині 73'
28/03/2021 Київ Україна Україна 1 – 1 Фінляндія Фінляндія Відбір до ЧС 2022 - Замінений на 67-ій хвилині 67'
31/03/2021 Київ Україна Україна 1 – 1 Казахстан Казахстан Відбір до ЧС 2022 1
03/06/2021 Дніпро Україна Україна 1 – 0 Північна Ірландія Північна Ірландія товариський матч - Замінений на 46-ій хвилині 46'
07/06/2021 Харків Україна Україна 4 – 0 Кіпр Кіпр товариський матч 1 Замінений на 67-ій хвилині 67'
13/06/2021 Амстердам Нідерланди Нідерланди 3 – 2 Україна Україна ЧЄ 2020 - груповий етап 1
17/06/2021 Бухарест Україна Україна 2 – 1 Північна Македонія Північна Македонія ЧЄ 2020 - груповий етап 1 Замінений на 70-ій хвилині 70'
Усього Матчів 26 Голів 10

Виступи за збірну

У 2012—2015 роках виступав за юнацькі збірні України всіх вікових категорій. Був учасником юнацького Євро-2014 та молодіжного чемпіонату світу 2015 року, на якому забив 1 гол. Із 2014 року грає за молодіжну збірну. Дебютував за національну збірну 6 вересня 2018 р. у виїздному матчі проти збірної Чехії. Перший гол у складі головної команди забив 7 червня 2019 року у матчі проти збірної Сербії у рідному Львові.

Цікавий факт

• Роман Яремчук — автор найшвидшого голу в історії Української Прем'єр-ліги (на 8-мій секунді) станом на 2016 рік.[1] Роман тоді грав за Олександрію і забив гол Ворсклі, попередній рекорд був встановлений у 2009 році Олександром Косиріним (9 с).

Примітки

Посилання

Інформація

Стаття Яремчук Роман Олегович в українській Вікіпедії посіла такі місця в місцевому рейтингу популярності: