враховуються лише в національному чемпіонаті.
Інформацію оновлено 3 січня 2022.

Оле́г Сергі́йович Да́нченко (нар. 1 серпня 1994, Запоріжжя) — український футболіст клубу АЕК, який на правах оренди виступає за луганську «Зорю».

Життєпис

Олег Сергійович Данченко народився 1 серпня 1994 року в Запоріжжі[3]. Вихованець ДЮСШ запорізького «Металурга». У дитячо-юнацькій футбольній лізі України виступав з 2007 року по 2009 рік за «Металург». Свій останній матч у складі команди ДЮСШ провів 6 червня 2009 року проти юнаків з УФК «Дніпропетровськ», матч завершився з рахунком 2:2.

Після закінчення виступів у школі Олег перейшов до футбольного клубу «Динамо» з Хмельницького, який виступав тоді у другій лізі чемпіонату України. Два роки хлопець провів без участі у загальнонаціональних змаганнях. Але у сезоні 2010/11 Данченкові вдалося пробитися в основний склад команди. Так, 16 квітня 2011 року юнак вперше вийшов на поле у матчі проти білоцерківської «Росі», який подоляни програли з рахунком 3:0. Олег того дня відіграв 62 хвилини. Тієї ж весни до завершення сезону молодий футболіст відіграв ще п'ять матчів. Свій перший м'яч у дорослому футболі Данченко забив 7 травня того ж року у матчі проти чернігівської «Десни». Наступного сезону футболіст відіграв ще дванадцять матчів.

У лютому 2012 року, по завершені першої половини сезону 2011/12, Олег перейшов у футбольний клуб «Чорноморець» з міста Одеса. Перші два роки своїх виступів у клубі, Данченко грав у молодіжному (U-21) та юнацькому складах команди (U-19). За цей період спортсмен зіграв 36 матчів у U-21, у яких забив чотири голи, та один матч у команді U-19. Після того, як у 2014 році з основної команди клубу вийшло п'ять досвідчених легіонерів[4], для «Чорноморця» постала проблема недобору кадрів. Саме тому Олег отримав місце в основному складі команди «моряків». Футболіст дебютував у вищому дивізіоні українського чемпіонату, українській Прем'єр-лізі, 22 березня 2014 року в грі проти сімферопольської «Таврії», що закінчився з рахунком 0:0. Олег у тому матчі вийшов у стартовому складі команди й був замінений на 72-й хвилині на Торніке Окріашвілі[5]. А вже 6 квітня Олег у матчі проти запорізького «Металурга», який закінчився з рахунком 3:0, віддав свою першу у професійному футболі гольову передачу на Олексія Гая[6]. 13 травня Данченка разом з його одноклубником, Артемом Філімоновим було викликано до молодіжної збірної України, яка готувалася до турніру пам'яті Валерія Лобановського 2014 року[7], який так і не відбувся.

29 лютого 2016 року перейшов до донецького «Шахтаря», залишившись у складі «Чорноморця» до кінця сезону 2015/16 на умовах оренди[8]. На початку серпня того ж року знову повернувся до складу одеської команди на правах оренди до кінця сезону 2016/17[9].

Влітку 2017 року був відданий в оренду в російський «Анжі»[10].

14 січня 2022 року офіційно стало відомо, що гравець буде виступати на правах оренди за луганську «Зорю»[11].

Всього за кар'єру 26 2 2 0 37 4 65 6
2Л; — друга ліга; МП — молодіжна першість; ПЛ — Прем'єр-ліга.
Останнє оновлення 20 травня 2014.

Досягнення

Індивідуальні

Примітки

Посилання

Інформація

Стаття Данченко Олег Сергійович в українській Вікіпедії посіла такі місця в місцевому рейтингу популярності: