Місцеві вибори в Україні 2020

2015 Україна 2025
Місцеві вибори в Україні 2020
25 жовтня 2020
Місцеві вибори в Україні 2020

Партії, які отримали найбільшу підтримку під час виборів депутатів регіональних рад

Місцеві вибори в Україні 2020 — чергові місцеві вибори, які відбулися у неділю 25 жовтня 2020 року. На них обрали депутатів сільських, селищних і міських рад та сільських, селищних і міських голів.

Через тимчасову анексію Криму РФ 2014 року та окупацію ОРДЛО, в АР Крим, Севастополі та тимчасово окупованих частині Донецької та Луганської областей жодні вибори не проводилися[1].

15 липня 2020 року Верховна Рада призначила дату виборів на 25 жовтня[2]. У кінці червня на вулицях з'явилась політична реклама, хоча офіційно передвиборча кампанія почалася 5 вересня[3]. Згідно із законодавством, проведення політичної агітації поза періодом передвиборчої кампанії забороняється[3].

Загальні дані

Запрошення на вибори, Чернігів
Спостерігачі від ОБСЄ у Турбові

Орієнтована кількість виборців становить 27,2 млн осіб, кількість виборців у списках на виборчих дільницях оцінюється у 28,1 млн осіб, кількість виборчих дільниць  — понад 29 тис.[4] Будуть обрані обласні і районні ради, а також голови та ради територіальних громад України. У п'ятьох містах жителі також обиратимуть депутатів районних у місті рад.

На виборах обирають[5]:

  • депутатів обласних і Київської міської ради — 1780,
  • депутатів районних рад — 5366,
  • депутатів міських рад — 11124,
  • депутатів районних у містах з районних поділом рад — 562,
  • депутатів селищних рад — 1543,
  • депутатів сільських рад — 4063,
  • міських голів — 369,
  • селищних голів — 428,
  • сільських голів — 623

1 січня 2020 вступив в силу новий Виборчий кодекс, який змінив правила виборів до місцевих рад. Голосування за мажоритарною системою проходитиме лише у територіальних громадах, що мають менше 10 тис. жителів, можливе самовисування кандидатів. Від одного округу може бути обрано 2 — 4 депутатів (раніше 1 один округ обирав лише одного депутата).

В місцевих радах з населенням понад 10 тис. жителів, голосування проходитиме за відкритими списками та оновленою пропорційною системою, без самовисування кандидатів. Депутатські місця отримають партії, які подолають 5 % бар'єр[6]. Окрім того, другий тур голосування буде проводитися в містах із населенням понад 75 тисяч[7].

На місцевих виборах 2020 року буде вперше запроваджено гендерні квоти для партій. З цього року в списку партії має бути не менше 40 % представників однієї статі[8].

Умови та правила голосування

Вибори відбудуться у неділю 25 жовтня 2020 року і триватимуть з 8:00 до 20:00. Для отримання бюлетеня виборець має пред'явити документ, що підтверджує особу та громадянство України, вхід до виборчих дільниць можливий виключно у масці чи респіраторі та після температурного скринінгу. Щоб проголосувати, виборець має заповнити кілька бланків з переліком кандидатів до місцевих рад (2-5, залежно від місця проживання), більшість виборців отримає по 4 бюлетені[9].

Бюлетені

Виборчі бюлетені на Вінниччині
Бюлетень для голосування за Київського міського голову

Бюлетені розрізняються за кольорами:

  1. світлорожевий — вибори мера, голів сільських і селищних рад;
  2. блакитний — вибори до обласних рад;
  3. світлозелений — вибори до районних рад;
  4. світложовтий — вибори до міських рад;
  5. світлосірий — вибори районної ради в місті;
  6. кремовий — вибори сільських і селищних рад.

Правила голосування

Якщо виборець допустився помилки, він може звернутися до члена дільничної комісії за новим бюлетнем. Після заповнення відповідної заяви зіпсований бланк один раз зможуть обміняти на новий.

  • Щоб проголосувати за партію, виборець має поставити галочку, «+» або інший знак в порожньому квадраті навпроти назви.
  • Далі зі списку в правій частині бюлетеня слід вибрати прізвище кандидата від даної політсили.
  • Порядковий номер обраного кандидата необхідно вписати в квадрат із трафаретом.
  • Голосувати можна за одну партію і одного кандидата в депутати від неї.

Бюлетень буде визнаний недійсним, якщо в ньому немає позначки в квадраті поруч з назвою партії[10].

«Опитування думки»

Того ж дня, 25 жовтня, біля виборчих дільниць відбудеться інша подія, що формально не пов'язана з виборами — «всеукраїнське опитування громадської думки», організоване президентом Зеленським. У опитуванні всім охочим мали пропонувати дати відповіді на такі питання[11]:

  1. Чи підтримуєте ви ідею довічного ув'язнення за корупцію в особливо великих розмірах?
  2. Чи підтримуєте ви створення вільної економічної зони на Донбасі?
  3. Чи підтримуєте ви скорочення кількості народних депутатів до 300?
  4. Чи підтримуєте ви легалізацію канабіса в медичних цілях — для зменшення болю у тяжкохворих?
  5. Чи підтримуєте ви право України на використання гарантій безпеки, визначених Будапештським меморандумом, для відновлення її державного суверенітету і територіальної цілісності?

Етапи виборів

Вибори до обласних рад

Вибори відбудуться до 22 обласних рад (без Донецької і Луганської). Всього Центральна виборча комісія до 10 серпня 2020 року сформувала 22 обласних територіальних виборчих комісій[12].

Вибори до районних рад

Вибори відбулись до 119 районних рад (без районних рад районів АР Крим та рад Горлівського, Донецького, Алчевського районів Донецької області та рад Довжанського, Луганського, Ровеньківського і Кальміуського районів Луганської області)

Вибори голів і рад громад

У Кривому Розі, Кропивницькому, Полтаві і Херсоні окрім виборів міських голів і міських рад також відбудуться вибори районних у місті рад[13].

Перелік громад Донецької області і Луганської області на території яких неможливо провести вибори депутатів відповідних місцевих рад та голів 25 жовтня 2020 року[14]:

Хронологія

Перед виборами

  • 15 липня 2020 року Верховна рада ухвалила постанову про призначення місцевих виборів на 25 жовтня 2020 року[15]. Виборчий процес розпочинається за 50 днів до дня виборів — 5 вересня 2020 року.
  • з 27 липня по 5 серпня — організації партій вносять подання до складу територіальних виборчих комісій (ТВК) (обласних, районних, міських);
  • до 10 серпня — ЦВК формує склад ТВК (обласних, районних, міських);
  • 5 вересня — початок виборчого процесу (за 50 днів до дня голосування);
  • з 15 по 24 вересня — проведення конференцій місцевих організацій з висування кандидатів;
  • з 15 по 24 вересня — подання документів для реєстрації кандидатів;
  • з 15 по 29 вересня — рішення ТВК про реєстрацію кандидатів;
  • наступний день після прийняття рішення про реєстрацію кандидатів — початок агітаційного процесу;
  • до 9 жовтня — формування ДВК;
  • з 15 по 19 жовтня — подання розпорядниками виборчого фонду проміжного фінансового звіту до ТВК;
  • до 22 жовтня — реєстрація спостерігачів;
  • 23 жовтня — завершення агітації;
  • 24 жовтня — день тиші, агітація заборонена;
  • 25 жовтня — день голосування;
  • з 26 жовтня по 1 листопада — подання розпорядниками виборчого фонду остаточного фінансового звіту до ТВК;
  • до 6 листопада — ЦВК встановлює підсумки голосування.

Явка на виборах

Явка на виборах, за даними ЦВК, склала 36,88 %, у виборах взяло участь 10,556 млн виборців, вибори було визнано дійсними, незважаючи на низьку явку[16].

Зведена інформація[17]
Регіон Виборців

в уточнених списках

Виборців, що отримали бюлетені Явка, %
Вінницька область 1207116 475538 39,39
Волинська область 754927 316202 41,89
Дніпропетровська область 2438096 832778 34,16
Донецька область 1137379 360177 31,67
Житомирська область 935081 350378 37,47
Закарпатська область 933805 385156 41,25
Запорізька область 1327391 450382 33,93
Івано-Франківська область 1041818 429025 41,18
Київська область 1480270 542623 36,66
Кіровоградська область 715264 252403 35,29
Луганська область 242324 92380 38,12
Львівська область 1894006 829945 43,82
Миколаївська область 856796 274323 32,02
Одеська область 1740939 617298 35,46
Полтавська область 1094245 412947 37,74
Рівненська область 842917 331616 39,34
Сумська область 845309 300770 35,58
Тернопільська область 800702 357787 44,68
Харківська область 2005457 648458 32,33
Херсонська область 802957 260079 32,39
Хмельницька область 984330 400688 40,71
Черкаська область 953065 340809 35,76
Чернівецька область 681467 237394 34,84
Чернігівська область 790346 329070 41,64
Київ 2115997 728395 34,42
Україна 28622004 10556621 36,88

Результати

Центральна виборча комісія має оголосити остаточні результати голосування до 6 листопада[18]. За даними ЦВК, 56 % виборців на місцевих виборах мали вік більше 50 років[19].

Вибори міського голови

Київ

I тур

Чинний мер Віталій Кличко переміг на виборах у першому турі, отримавши 365 161 голос (50,52 %)[20].

Кандидат % Голосів
1. Віталій Кличко («УДАР») 50,52 % 365 161
2. Олександр Попов («ОПЗЖ») 9,51 % 68 757
3. Сергій Притула («Голос») 7,87 % 56 900
4. Олексій Кучеренко (ВО «Батьківщина») 6,33 % 45 823
5. Ірина Верещук («Слуга народу») 5,44 % 39 321
6. Андрій Пальчевський («Перемога Пальчевського») 5,30 % 38 360

Маріуполь

I тур

Кандидат % Голосів
1. Вадим Бойченко («Блок Вадима Бойченка») 64,57 % 54 005
2. Володимир Клименко («Опозиційна платформа — За життя») 25,84 % 21 611
3. Лідія Муглі 4,72 % 3 952
4. Юлія Башкірова («За Майбутнє») 1,68 % 1 413
5. Михайло Клюєв («Наш Край») 0,99 % 834

Чернігів

I тур

Кандидат % Голосів
1. Владислав Атрошенко («Рідний Дім») 77,49 % 62 937
2. Вадим Антошин («Опозиційна платформа — За життя») 4,50 % 3 656
3. Юрій Тарасовець («Слугa Народу») 4,33 % 3 517
4. Олександр Соколов («Наш Край») 3,90 % 3 168
5. Марина Рейко («Європейська Солідарність») 3,32 % 2 700

Чернівці

Черкаси

I тур

Кандидат % Голосів
1. Анатолій Бондаренко («За Майбутнє») 37,60 % 24 179
2. Віктор Євпак («Голос») 19,14 % 12 311
3. Віталій Ільченко («Слугa Народу») 11,23 % 7 223
4. Сергій Кудактін («Європейська Солідарність») 7,24 % 4 654
5. Владислав Пустовар («Черкащани») 6,43 % 4 136

ІІ тур

Кандидат % Голосів
1. Анатолій Бондаренко («За Майбутнє»)
2. Віктор Євпак («Голос»)

Хмельницький

Херсон

I тур

Кандидат % Голосів
1. Ігор Колихаєв («Партія Колихаєва „Нам тут жити“») 30,75 % 22 777
2. Володимир Сальдо («Блок Володимира Сальдо») 17,09 % 12 660
3. Михайло Опанащенко («Опозиційна платформа — За життя») 12,67 % 9 386
4. Юрій Кирилов («Слугa Народу») 10,50 % 7 778
5. Іван Глухов («Європейська Солідарність») 5,45 % 4 039

ІІ тур

Кандидат % Кандидат
1. Ігор Колихаєв («Партія Колихаєва „Нам тут жити“»)
2. Володимир Сальдо («Блок Володимира Сальдо»)

Харків

I тур

Кандидат % Голосів
1. Геннадій Кернес («Блок Кернеса — Успішний Харків») 60,34 % 195 440
2. Олександр Фельдман («Опозиційна платформа — За життя») 14,32 % 46 278
3. Олексій Кучер («Слугa Народу») 7,24 % 23 401
4. Олег Абрамичев («Європейська Солідарність») 6,60 % 21 315
5. Ігор Черняк («Блок Світличної „Разом!“») 3,12 % 10 085

Тернопіль

I тур

Кандидат % Голосів
1. Сергій Надал (ВО «Свобода») 74,59 % 52 876
2. Іван Сороколіт («Сила Людей») 5,88 % 4 171
3. Леонід Бицюрa (ВО «Батьківщина») 4,94 % 3 507
4. Віктор Овчарук («Європейська Солідарність») 4,43 % 3 144
5. Віктор Гевко («Слуга Народу») 3,67 % 2 603

Суми

I тур

Кандидат % Голосів
1. Олександр Лисенко (ВО «Батьківщина») 44,20 % 28 877
2. Вадим Акпєров («Європейська Солідарність») 14,71 % 9 609
3. Тетяна Рябуха («Слуга Народу») 11,84 % 7 736
4. Тамара Іщенко («Опозиційна платформа — За життя») 10,22 % 6 677
5. Володимир Лободін («За Майбутнє») 5,02 % 3 285

ІІ тур

Кандидат % Голосів
1. Олександр Лисенко (ВО «Батьківщина»)
2. Вадим Акпєров («Європейська Солідарність»)

Рівне

І тур

Кандидати % Голосів
1. Віктор Шакирзян[21] («Рівне Разом») 19,84 % 12 411
2. Олександр Третяк («Європейська Солідарність») 16,93 % 10 591
3. Віталій Коваль («Слуга Народу») 13,52 % 8 463
4. Олег Осуховський (ВО «Свобода») 8,31 % 5 204
5. Галина Кульчинська (ВО «Батьківщина») 7,43 % 4 650

ІI тур

Кандидат % Голосів
1. Віктор Шакирзян («Рівне Разом»)
2. Олександр Третяк («Європейська Солідарність»)

Полтава

І тур

Кандидат % Голосів
1. Олександр Мамай («За Майбутнє») 30,6 % 20 856
2. Сергій Іващенко («Слуга Народу») 17,71 % 12 290
3. Олександр Удовіченко («Рідне Місто») 13,01 % 9 026
4. Андрій Карпов («Європейська Солідарність») 9,86 % 6 841
5. Сергій Каплін («Партія Простих Людей») 7,54 % 5 231

ІІ тур

Кандидат % Голосів
1. Олександр Мамай («За Майбутнє»)    
2. Сергій Іващенко («Слуга Народу»)    

Одеса

І тур

Кандидат % Голосів
1. Геннадій Труханов («Довіряй Ділам») 38,35 % 77 518
2. Микола Скорик («Опозиційна платформа — За життя») 19,47 % 39 351
3. Петро Обухов («Європейська Солідарність») 11,50 % 23 257
4. Олег Філімонов («Слугa Народу») 10,09 % 20 388
5. Сергій Ківалов («Морська Партія») 6,06 % 12 516

ІІ тур

Кандидат % Голосів
Геннадій Труханов («Довіряй Ділам»)
Микола Скорик («Опозиційна платформа — За життя»)

Миколаїв

Львів

І тур

Кандидат % Голосів
1. Андрій Садовий (Об'єднання «Самопоміч») 39,96 % 90 812
2. Олег Синютка («Європейська Солідарність») 31,03 % 70 504
3. Руслан Кошулинський (ВО «Свобода») 9,74 % 22 123
4. Ярослав Рущишин («Голос») 4,67 % 10 620
5. Ігор Зінкевич («Варта») 3,37 % 7 655

ІІ тур

Кандидат % Голосів
Андрій Садовий (Об'єднання «Самопоміч»)
Олег Синютка («Європейська Солідарність»)

Кропивницький

I тур

Кандидат % Голосів
1. Андрій Райкович («Пропозиція») 53,53 % 27 839
2. Артем Стрижаков («Перспектива Міста») 19,88 % 10 338
3. Ольга Ковальова-Алокілі («Слугa Народу») 6,49 % 3 376
4. Анатолій Ларін («Опозиційна платформа — За життя») 6,19 % 3 223
5. Олександр Цертій (ВО «Батьківщина») 5,41 % 2 813

Івано-Франківськ

I тур

Кандидат % Голосів
1. Руслан Марцінків (ВО «Свобода») 84,78 % 67 050
2. Петро Шкутяк («Європейська Солідарність») 7,05 % 5 576
3. Наталія Сербин («Українська Галицька Партія») 3,56 % 2 817
4. Олександр Богачов («Слугa Народу») 2,25 % 1 786
5. Василь Стефанишин («Платформа Громад») 0,98 % 778

Запоріжжя

I тур

Кандидат % Голосів
1. Володимир Буряк («Партія Володимира Буряка „Єднання“») 59,99 % 101 765
2. Валерій Прозапас («Європейська Солідарність») 11,43 % 19 402
3. Віталій Тишечко («Слугa Народу») 11,39 % 19 334
4. Олеся Крамаренко («За Майбутнє») 5 357

Ужгород

I тур

Кандидат % Голосів
1. Богдан Андріїв 25,41 % 9 158
2. Віктор Щадей («Слугa Народу») 17,91 % 6 485
3. Сергій Ратушняк 5 309
4. Павло Чучка («Голос») 2 261

II тур

Кандидат % Голосів
1. Богдан Андріїв
2. Віктор Щадей («Слугa Народу»)

Житомир

I тур

Кандидат % Голосів
1. Сергій Сухомлин («Пропозиція») 51,38 % 29 185
2. Віктор Євдокимов («Слуга Народу») 12,56 % 7 136
3. Наталія Леонченко («Опозиційна платформа — За життя») 9,27 % 5 266
4. Людмила Зубко («Європейська Солідарність») 6,48 % 3 681
5. Іван Мартинчук («Сила і Честь») 4,83 % 2 741

Дніпро

I тур

Кандидат % Голосів
1. Борис Філатов («Пропозиція») 46,41 % 101 617
2. Загід Краснов («Громадська Сила») 13,15 % 28 804
3. Олександр Вілкул («Блок Вілкула „Українська Перспектива“») 12,95 % 28 357
4. Сергій Нікітін («Опозиційна платформа — За життя») 9,15 % 20 051
5. Сергій Риженко («Слугa Народу») 8,71 % 19 072

II тур

Кандидат % Голосів
1. Борис Філатов («Пропозиція»)
2. Загід Краснов («Громадська Сила»)


Луцьк

I тур

Кандидат % Голосів
1. Ігор Поліщук («За Майбутнє») 32,47 % 18 934
2. Богдан Шиба 13,14 % 7 662
3. Юрій Моклиця («Європейська Солідарність») 12,74 % 7 429
4. Алла Надточій («Свідомі») 10,21 % 5 957
5. Роман Бондарук («Слугa Народу») 8,11 % 4 732

II тур

Кандидат % Голосів
1. Ігор Поліщук («За Майбутнє»)
2. Богдан Шиба

Вінниця

I тур

Кандидат % Голосів
1. Сергій Моргунов («Українська Стратегія Гройсмана») 65,93 % 61 194
2. Сергій Кудлаєнко («Європейська Солідарність») 13,04 % 12 108
3. Сергій Борзов («Слугa Народу») 6,09 % 5 656
4. В`ячеслав Узелков («Опозиційна платформа — За життя») 4,60 % 4 270
5. Олександра Устінова («Голос») 3,35 % 3 112

Кам'янець-Подільський

I тур

Кандидат % Голосів
1. Володимир Мельниченко 40,47 % 10 048
2. Михайло Поситко (ВО «Свобода») 35,46 % 8 803
3. Сергій Ведерников («Слугa Народу») 14,34 % 3 560
4. Володимир Костинюк («УДАР») 4,60 % 1 144

II тур

Кандидат % Голосів
1. Володимир Мельниченко
2. Михайло Поситко (ВО «Свобода»)

Павлоград

I тур

Кандидат % Голосів
1. Анатолій Вершина 57,97 % 15 584
2. Сергій Рубльовський («Слугa Народу») 11,97 % 3 218
3. Олександр Батуринець («Пропозиція») 9,76 % 2 626
4. Тетяна Дацько («Блок Вілкула „Українська Перспектива“») 7,81 % 2 101

Кременчук

I тур

Кандидат % Голосів
1. Віталій Малецький («За майбутнє») 52,08 % 27 995
2. Геннадій Іванян («Опозиційна платформа — За життя») 13,04 % 7 012
3. Сергій Ярош («Європейська Солідарність») 11,10 % 5 972
4. Оксана Піддубна («Радикальна партія Олега Ляшка») 7,51 % 4 038
5. Сергій Порчирян («Слугa Народу») 5,11 % 2 749

Мелітополь

I тур

Кандидат % Голосів
1. Іван Федоров («Команда Сергія Мінька») 60,83 % 21 000
2. Павло Маслов («Опозиційна платформа — За життя») 16,51 % 5 700
3. Віталій Балицький («Опозиційний Блок») 11,91 % 4 112
4. Ігор Скоробагатько («Наш Край») 4,31 % 1 489

Дрогобич

I тур

Кандидат % Голосів
1. Тарас Кучма 41,48 % 12 906
2. Андрій Веселий 26,05 % 8 106
3. Михайло Задорожний («Європейська Солідарність») 19,23 % 5 983
4. Олег Дьорка («Українська Галицька Партія») 3,27 % 1 019

II тур

Кандидат % Голосів
1. Тарас Кучма
2. Андрій Веселий

Краматорськ

I тур

Кандидат % Голосів
1. Олександр Гончаренко 48,61 % 19 390
2. Андрій Панков 37,75 % 15 056
3. Юрій Трембач («Демократична Сокира») 3,02 % 1 206
4. Олексій Галан 2,94 % 1 174

II тур

Кандидат % Голосів
1. Олександр Гончаренко
2. Андрій Панков

Слов'янськ

I тур

Кандидат % Голосів
1. Павло Придворов («Опозиційна платформа — За життя») 30,86 % 8 542
2. Вадим Лях («Опозиційний Блок») 29,99 % 8 300
3. Неля Штепа («Партія Миру та Розвитку») 16,60 % 4 596
4. Ольга Алтуніна («Слугa Народу») 14,16 % 3 921

II тур

Кандидат % Голосів
1. Павло Придворов («Опозиційна платформа — За життя»)
2. Вадим Лях («Опозиційний Блок»)

Мукачево

I тур

Кандидат % Голосів
1. Андрій Балога («Команда Андрія Балоги») 66,88 % 22 244
2. Ілля Токар («Слугa Народу») 13,53 % 4 501
3. Андрій Лукач («Рідне Закарпаття») 6,32 % 2 105
4. В'ячеслав Шутко («Опозиційна платформа — За життя») 4,52 % 1 504

Кам'янське

I тур

Кандидат % Голосів
1. Андрій Білоусов («Бджола») 67,27 % 38 551
2. Максим Голосний (ВО «Батьківщина») 9,80 % 5 619
3. Дмитро Шабля («Слугa Народу») 8,08 % 4 633
4. Андрій Іванченко («Сила Людей») 3,95 % 2 265
5. Олександр Дубінін («За майбутнє») 3,86 % 2 213

Нікополь

I тур

Кандидат % Голосів
1. Олександр Саюк («За майбутнє») 21,86 % 6 993
2. Руслан Олійник («Слугa Народу») 17,85 % 5 710
3. Михайло Донець («Опозиційна платформа — За життя») 11,88 % 3 800
4. Сергій Старун («Пропозиція») 8,95 % 2 863

II тур

Кандидат % Голосів
1. Олександр Саюк («За майбутнє»)
2. Руслан Олійник («Слугa Народу»)

Cтрий

I тур

Кандидат % Голосів
1. Олег Канівець 23,33 % 6 732
2. Зиновій Карпінський 22,51 % 6 494
3. Іван Зрайло («Європейська Солідарність») 13,26 % 3 825

Калуш

I тур

Кандидат % Голосів
1. Андрій Найда (ВО «Свобода») 45,07 % 11 155
2. Ігор Насалик 36,06 % 8 924
3. Олег Нижник («УДАР») 5,05 % 1 250

Ніжин

I тур

Кандидат % Голосів
1. Олександр Кодола («За Майбутнє») 38,11 % 5 858
2. Михайло Приходько 19,76 % 3 037
3. Анатолій Лінник («Рідний Дім») 17,09 % 2 627

Коломия

I тур

Кандидат % Голосів
1. Богдан Станіславський 38,03 % 7 395
2. Ігор Слюзар 26,23 % 5 101
3. Володимир Федоришин («Європейська Солідарність») 10,85 % 2 111

Фастів

I тур

Кандидат % Голосів
1. Михайло Нетяжук («Партія Національного Егоїзму») 39,22 % 6 094
2. Лариса Скрипак («Європейська Солідарність») 13,00 % 2 021
3. Жанна Швидка (ВО «Батьківщина») 12,97 % 2 016

Зведені дані виборів до обласних рад і міської ради Києва

Суб'єкт висування Кількість обраних депутатів %
Слуга народу
0 / 1820
0
ОПЗЖ
0 / 1820
0
Європейська Солідарність
0 / 1820
0
Пропозиція
0 / 1820
0
Партія Шарія
0 / 1820
0
Наш Край
0 / 1820
0
За Майбутнє
0 / 1820
0
Батьківщина
0 / 1820
0
Сила і честь
0 / 1820
0
Радикальна партія
0 / 1820
0
Голос
0 / 1820
0
Свобода
0 / 1820
0
Українська Стратегія
0 / 1820
0
Самопоміч
0 / 1820
0
Довіра
0 / 1820
0

Примітки

  1. Верховна Рада призначила місцеві вибори на 25 жовтня. www.ukrinform.ua (uk). Процитовано 2020-08-20. 
  2. Рада призначила дату місцевих виборів в Україні, УНІАН (15 липня 2020)
  3. а б Агітаційний фальстарт: хто вже рекламується у Дніпрі, Чесно (26 серпня 2020)
  4. Державний реєстр виборців. www.drv.gov.ua (uk-UA). Процитовано 2020-09-09. 
  5. Місцеві вибори 25.10.2020. Центральна виборча комісія України. Процитовано 23 вересня 2020. 
  6. Місцеві вибори 2020: що потрібно знати про виборчу кампанію в Україні. РБК-Украина (ru). Процитовано 2020-09-09. 
  7. Місцеві вибори пройдуть за новими правилами: як голосувати. РБК-Украина (ru). Процитовано 2020-09-09. 
  8. Рада змінила виборче законодавство: що пропонує закон. РБК-Украина (ru). Процитовано 2020-09-09. 
  9. Місцеві вибори: що важливо знати, йдучи на виборчу дільницю. РБК-Украина (ru). Процитовано 2020-10-24. 
  10. Як правильно проголосувати на місцевих виборах: інструкція. РБК-Украина (ru). Процитовано 2020-10-24. 
  11. Опитування Зеленського на місцевих виборах: що потрібно знати. РБК-Украина (ru). Процитовано 2020-10-24. 
  12. https://cvk.gov.ua/novini/sogodni-ostanniy-den-priyomu-podan-shhodo-kandidatur-do-skladu-tvk.html
  13. https://cvk.gov.ua/wp-content/uploads/2020/08/list-Minregionu.pdf
  14. https://act.cvk.gov.ua/acts/pro-nemozhlivist-provedennya-pershih-viboriv-deputativ-okremih-silskih-selishhnih-miskih-rad-donetskoi-i-luganskoi-oblastey-ta-vidpovidnih-silskih-selishhnih-miskih-goliv-25-zhovtnya-2020-roku.html
  15. Відповідний документ опубліковано 22 липня в газеті «Голос України»
  16. Місцеві вибори: явка виборців склала майже 37%. РБК-Украина (ru). Процитовано 2020-10-26. 
  17. ЦВК. Явка виборців на місцевих виборах 25 жовтня 2020 року склала 36,88 %. 
  18. Результати місцевих виборів 2020 в Україні: що важливо знати. РБК-Украина (ru). Процитовано 2020-10-25. 
  19. Більшість виборців на місцевих виборах були старше 50 років. РБК-Украина (ru). Процитовано 2020-10-28. 
  20. Кличко переміг на виборах мера Києва, - офіційні результати. РБК-Украина (ru). Процитовано 2020-11-06. 
  21. Вибори 2020: біографія лідера перегонів Віктора Шакирзяна. yes-rivne.com.ua (uk). Процитовано 2020-11-08. 

Посилання


Інформація

Стаття Місцеві вибори в Україні 2020 в українській Вікіпедії посіла такі місця в місцевому рейтингу популярності:

Представлений вміст статті Вікіпедії було вилучено в 2020-11-09 на основі https://uk.wikipedia.org/?curid=3449585