Ten artykuł dotyczy trwającego lub niedawnego wydarzenia sportowego. Informacje w nim zamieszczone mogą się zmienić lub zdezaktualizować wraz z postępem zdarzenia. Początkowe doniesienia, wyniki lub statystyki mogą być niepewne. Ostatnie aktualizacje do tego artykułu mogą nie odzwierciedlać najbardziej aktualnych informacji. |
| |||
Dyscyplina | |||
---|---|---|---|
Organizator | |||
Szczegóły turnieju | |||
Gospodarz | |||
Otwarcie |
1 czerwca 2022 | ||
Zamknięcie (finał) |
18 czerwca 2023 | ||
Liczba drużyn |
55 (z 1 konfederacji) | ||
Statystyki turnieju | |||
Liczba meczów |
103 | ||
Liczba bramek |
262 (2,54 na mecz) | ||
Oglądalność |
1 920 576 (18 646 na mecz) | ||
Strona internetowa |
Liga Narodów UEFA 2022/2023 – trzecia edycja rozgrywek Ligi Narodów UEFA, która rozgrywana jest od 1 czerwca 2022 do 18 czerwca 2023. Biorą w niej udział męskie reprezentacje seniorskie wszystkich 55 europejskich federacji krajowych zrzeszonych w UEFA. Tytułu z poprzedniej edycji broni reprezentacja Francji.
Drużyny uczestniczące w rozgrywkach zostały podzielone na cztery dywizje (A, B, C, D). Ponadto w ramach dywizji A, B i C zespoły podzielone zostały na cztery koszyki, a w Dywizji D na dwa koszyki[1].
W ramach każdej z dywizji wylosowane zostaną cztery grupy składające się z 4 drużyn (3 drużyn w przypadku drugiej grupy dywizji D). Losowanie odbyło się 16 grudnia 2021 roku w Nyonie[2]. Mecze w grupach rozegrane zostaną w systemie kołowym (mecz i rewanż) od czerwca do września 2022 roku.
Zwycięzcy grup w dywizjach B, C i D awansują do dywizji A, B i C kolejnej edycji Ligi Narodów. Analogicznie zespoły z ostatnich miejsc grup w dywizjach A i B spadną do dywizji B i C, w Dywizji C natomiast zostaną rozegrane dwa mecze pomiędzy zespołami z ostatnich miejsc w grupach, przegrani spadają do dywizji D
Czterej zwycięzcy grup w dywizji A awansują do Turnieju Finałowego, który zostanie rozegrany w czerwcu 2023 roku.
|
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
źródło: uefa.com
(A) – awans do półfinału |
(S) – spadek do Dywizji B |
Zespół | Pkt | M | W | R | P | Br+ | Br− | +/− |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Dania | 9 | 4 | 3 | 0 | 1 | 6 | 3 | +3 |
Chorwacja | 7 | 4 | 2 | 1 | 1 | 3 | 4 | -1 |
Austria | 4 | 4 | 1 | 1 | 2 | 5 | 5 | 0 |
Francja | 2 | 4 | 0 | 2 | 2 | 3 | 5 | -2 |
3 czerwca 2022 20:45 CEST
|
Francja Benzema 51'
|
1:2 (0:0)
|
Dania |
Stade de France, Saint-Denis Widzów: 75 833 Sędzia: Felix Zwayer |
3 czerwca 2022 20:45 CEST
|
Chorwacja | 0:3 (0:1)
|
Austria |
Gradski vrt, Osijek Widzów: 13 994 Sędzia: Chris Kavanagh |
6 czerwca 2022 20:45 CEST
|
Chorwacja |
1:1 (0:0)
|
Francja 52' Rabiot
|
Poljud, Split Widzów: 30 000 Sędzia: Marco Guida |
6 czerwca 2022 20:45 CEST
|
Austria Schlager 67'
|
1:2 (0:1)
|
Dania |
Ernst-Happel-Stadion, Wiedeń Widzów: 18 700 Sędzia: Willie Collum |
10 czerwca 2022 20:45 CEST
|
Austria Weimann 37'
|
1:1 (1:0)
|
Francja 83' Mbappé
|
Ernst-Happel-Stadion, Wiedeń Widzów: 44 800 Sędzia: Anastasios Sidiropulos |
10 czerwca 2022 20:45 CEST
|
Dania | 0:1 (0:0)
|
Chorwacja 70' Pašalić
|
Parken, Kopenhaga Widzów: 35 862 Sędzia: Bartosz Frankowski |
13 czerwca 2022 20:45 CEST
|
Francja | 0:1 (0:1)
|
Chorwacja |
Stade de France, Saint-Denis Widzów: 77 410 Sędzia: Orel Grinfeld |
13 czerwca 2022 20:45 CEST
|
Dania |
2:0 (2:0)
|
Austria | Parken, Kopenhaga Widzów: 35 230 Sędzia: Alejandro Hernández |
22 września 2022 20:45 CEST
|
Francja | – | Austria | |
22 września 2022 20:45 CEST
|
Chorwacja | – | Dania | |
25 września 2022 20:45 CEST
|
Dania | – | Francja | |
25 września 2022 20:45 CEST
|
Austria | – | Chorwacja | |
Zespół | Pkt | M | W | R | P | Br+ | Br− | +/− |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Hiszpania | 8 | 4 | 2 | 2 | 0 | 6 | 3 | +3 |
Portugalia | 7 | 4 | 2 | 1 | 1 | 7 | 2 | +5 |
Czechy | 4 | 4 | 1 | 1 | 2 | 4 | 7 | -3 |
Szwajcaria | 3 | 4 | 1 | 0 | 3 | 2 | 7 | -5 |
2 czerwca 2022 20:45 CEST
|
Hiszpania Morata 25'
|
1:1 (1:0)
|
Portugalia 82' Horta
|
Estadio Benito Villamarín, Sewilla Widzów: 41 236 Sędzia: Michael Oliver |
2 czerwca 2022 20:45 CEST
|
Czechy |
2:1 (1:1)
|
Szwajcaria 44' Okafor
|
Stadion Sinobo, Praga Widzów: 12 236 Sędzia: Daniel Siebert |
5 czerwca 2022 20:45 CEST
|
Czechy |
2:2 (1:1)
|
Hiszpania |
Stadion Sinobo, Praga Widzów: 18 245 Sędzia: François Letexier |
5 czerwca 2022 20:45 CEST
|
Portugalia |
4:0 (3:0)
|
Szwajcaria | Estádio José Alvalade, Lizbona Widzów: 42 325 Sędzia: Orel Grinfeld |
9 czerwca 2022 20:45 CEST
|
Szwajcaria | 0:1 (0:1)
|
Hiszpania 13' Sarabia
|
Stade de Genève, Genewa Widzów: 25 875 Sędzia: Serdar Gözübüyük |
9 czerwca 2022 20:45 CEST
|
Portugalia |
2:0 (2:0)
|
Czechy | Estádio José Alvalade, Lizbona Widzów: 44 100 Sędzia: Matej Jug |
12 czerwca 2022 20:45 CEST
|
Hiszpania |
2:0 (1:0)
|
Czechy | Estadio La Rosaleda, Malaga Widzów: 30 389 Sędzia: Cüneyt Çakır |
12 czerwca 2022 20:45 CEST
|
Szwajcaria Seferović 1'
|
1:0 (1:0)
|
Portugalia | Stade de Genève, Genewa Widzów: 26 300 Sędzia: Fran Jović |
24 września 2022 20:45 CEST
|
Hiszpania | – | Szwajcaria | |
24 września 2022 20:45 CEST
|
Czechy | – | Portugalia | |
27 września 2022 20:45 CEST
|
Portugalia | – | Hiszpania | |
27 września 2022 20:45 CEST
|
Szwajcaria | – | Czechy | |
Zespół | Pkt | M | W | R | P | Br+ | Br− | +/− |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Węgry | 7 | 4 | 2 | 1 | 1 | 7 | 3 | +4 |
Niemcy | 6 | 4 | 1 | 3 | 0 | 8 | 5 | +3 |
Włochy | 5 | 4 | 1 | 2 | 1 | 5 | 7 | -2 |
Anglia | 2 | 4 | 0 | 2 | 2 | 1 | 6 | -5 |
4 czerwca 2022 18:00 CEST
|
Węgry Szoboszlai 66' (k.)
|
1:0 (0:0)
|
Anglia | Puskás Aréna, Budapeszt Widzów: 26 935 Sędzia: Artur Soares Dias |
4 czerwca 2022 20:45 CEST
|
Włochy Pellegrini 70'
|
1:1 (0:0)
|
Niemcy 73' Kimmich
|
Stadio Renato Dall'Ara, Bolonia Widzów: 23 754 Sędzia: Srđan Jovanović |
7 czerwca 2022 20:45 CEST
|
Włochy |
2:1 (2:0)
|
Węgry |
Stadio Dino Manuzzi, Cesena Widzów: 14 942 Sędzia: Sandro Schärer |
7 czerwca 2022 20:45 CEST
|
Niemcy Hofmann 50'
|
1:1 (0:0)
|
Anglia |
Allianz Arena, Monachium Widzów: 66 289 Sędzia: Carlos del Cerro Grande |
11 czerwca 2022 20:45 CEST
|
Anglia | 0:0 (0:0)
|
Włochy | Molineux Stadium, Wolverhampton Widzów: 1782 Sędzia: Szymon Marciniak |
11 czerwca 2022 20:45 CEST
|
Węgry Nagy 6'
|
1:1 (1:1)
|
Niemcy 9' Hofmann
|
Puskás Aréna, Budapeszt Widzów: 55 948 Sędzia: José Sánchez Martínez |
14 czerwca 2022 20:45 CEST
|
Niemcy |
5:2 (2:0)
|
Włochy |
Borussia-Park, Mönchengladbach Widzów: 44 144 Sędzia: István Kovács |
14 czerwca 2022 20:45 CEST
|
Anglia | 0:4 (0:1)
|
Węgry |
Molineux Stadium, Wolverhampton Widzów: 28 839 Sędzia: Clément Turpin |
23 września 2022 20:45 CEST
|
Włochy | – | Anglia | |
23 września 2022 20:45 CEST
|
Niemcy | – | Węgry | |
26 września 2022 20:45 CEST
|
Węgry | – | Włochy | |
26 września 2022 20:45 CEST
|
Anglia | – | Niemcy | |
Zespół | Pkt | M | W | R | P | Br+ | Br− | +/− |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Holandia | 10 | 4 | 3 | 1 | 0 | 11 | 6 | +5 |
Belgia | 7 | 4 | 2 | 1 | 1 | 9 | 6 | +3 |
Polska | 4 | 4 | 1 | 1 | 2 | 5 | 10 | -5 |
Walia | 1 | 4 | 0 | 1 | 3 | 5 | 8 | -3 |
1 czerwca 2022 18:00 CEST
|
Polska |
2:1 (0:0)
|
Walia 52' J. Williams
|
Tarczyński Arena, Wrocław Widzów: 35 214 Sędzia: Rade Obrenovič |
3 czerwca 2022 20:45 CEST
|
Belgia Batshuayi 90+3'
|
1:4 (0:1)
|
Holandia |
Stadion Króla Baudouina I, Bruksela Widzów: 38 327 Sędzia: José Sánchez Martínez |
8 czerwca 2022 20:45 CEST
|
Belgia |
6:1 (1:1)
|
Polska 28' Lewandowski
|
Stadion Króla Baudouina I, Bruksela Widzów: 27 409 Sędzia: Ivan Kružliak |
8 czerwca 2022 20:45 CEST
|
Walia Norrington-Davies 90+2'
|
1:2 (0:0)
|
Holandia |
Cardiff City Stadium, Cardiff Widzów: 23 395 Sędzia: Glenn Nyberg |
11 czerwca 2022 20:45 CEST
|
Walia Johnson 86'
|
1:1 (0:0)
|
Belgia 51' Tielemans
|
Cardiff City Stadium, Cardiff Widzów: 27 188 Sędzia: Benoît Bastien |
11 czerwca 2022 20:45 CEST
|
Holandia |
2:2 (0:1)
|
Polska |
Stadion Feijenoord, Rotterdam Widzów: 39 382 Sędzia: Halil Umut Meler |
14 czerwca 2022 20:45 CEST
|
Polska | 0:1 (0:1)
|
Belgia 16' Batshuayi
|
Stadion Narodowy, Warszawa Widzów: 56 803 Sędzia: Irfan Peljto |
14 czerwca 2022 20:45 CEST
|
Holandia |
3:2 (2:1)
|
Walia |
Stadion Feijenoord, Rotterdam Widzów: 37 247 Sędzia: Horațiu Feșnic |
22 września 2022 20:45 CEST
|
Belgia | – | Walia | |
22 września 2022 20:45 CEST
|
Polska | – | Holandia | |
25 września 2022 20:45 CEST
|
Holandia | – | Belgia | |
25 września 2022 20:45 CEST
|
Walia | – | Polska | |
(A) – awans do Dywizji A |
(S) – spadek do Dywizji C |
Zespół | Pkt | M | W | R | P | Br+ | Br− | +/− |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ukraina | 7 | 3 | 2 | 1 | 0 | 5 | 1 | +4 |
Szkocja | 6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 6 | 4 | +2 |
Irlandia | 4 | 4 | 1 | 1 | 2 | 4 | 3 | +1 |
Armenia | 3 | 4 | 1 | 0 | 3 | 2 | 9 | -7 |
4 czerwca 2022 15:00 CEST
|
Armenia Spertsyan 74'
|
1:0 (0:0)
|
Irlandia | Stadion Republikański im. Wazgena Sarkisjana, Erywań Widzów: 10 600 Sędzia: Radu Petrescu |
8 czerwca 2022 20:45 CEST
|
Szkocja |
2:0 (2:0)
|
Armenia | Hampden Park, Glasgow Widzów: 38 627 Sędzia: Sebastian Gishamer |
8 czerwca 2022 20:45 CEST
|
Irlandia | 0:1 (0:0)
|
Ukraina 49' Cyhankow
|
Aviva Stadium, Dublin Widzów: 40 111 Sędzia: Filip Glova |
11 czerwca 2022 15:00 CEST
|
Ukraina |
3:0 (0:0)
|
Armenia | Stadion Miejski, Łódź Widzów: 12 503 Sędzia: Daniel Stefański |
11 czerwca 2022 18:00 CEST
|
Irlandia |
3:0 (2:0)
|
Szkocja | Aviva Stadium, Dublin Widzów: 46 927 Sędzia: Marco Di Bello |
14 czerwca 2022 18:00 CEST
|
Armenia Biczachczian 6'
|
1:4 (1:2)
|
Szkocja |
Stadion Republikański im. Wazgena Sarkisjana, Erywań Widzów: 13 500 Sędzia: Nikola Dabanović |
14 czerwca 2022 20:45 CEST
|
Ukraina Dowbyk 47'
|
1:1 (0:1)
|
Irlandia 31' Collins
|
Stadion Miejski, Łódź Widzów: 10 641 Sędzia: Ali Palabıyık |
21 września 2022 20:45 CEST
|
Szkocja | – | Ukraina | Hampden Park, Glasgow |
23 września 2022 18:00 CEST
|
Armenia | – | Ukraina | |
23 września 2022 20:45 CEST
|
Szkocja | – | Irlandia | |
26 września 2022 20:45 CEST
|
Ukraina | – | Szkocja | |
26 września 2022 20:45 CEST
|
Irlandia | – | Armenia | |
28 lutego 2022 roku, FIFA i UEFA zawiesiły rosyjskie kluby i reprezentacje we wszystkich rozgrywkach z powodu rosyjskiej inwazji na Ukrainę[3]. 2 maja 2022 roku UEFA podjęła decyzję o niedopuszczeniu reprezentacji Rosji do gry w Lidze Narodów i automatycznie sklasyfikowała ją na 4. miejscu w grupie, tym samym spadła do dywizji C[4].
Zespół | Pkt | M | W | R | P | Br+ | Br− | +/− |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Izrael | 5 | 3 | 1 | 2 | 0 | 6 | 5 | +1 |
Islandia | 3 | 3 | 0 | 3 | 0 | 5 | 5 | 0 |
Albania | 1 | 2 | 0 | 1 | 1 | 2 | 3 | -1 |
Rosja (S) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
2 czerwca 2022 20:45 CEST
|
Izrael |
2:2 (1:1)
|
Islandia |
Stadion Samiego Ofera, Hajfa Widzów: 13 150 Sędzia: Andris Treimanis |
6 czerwca 2022 20:45 CEST
|
Islandia Þorsteinsson 49'
|
1:1 (0:1)
|
Albania 30' Seferi
|
Laugardalsvöllur, Reykjavík Widzów: 4033 Sędzia: Craig Pawson |
10 czerwca 2022 20:45 CEST
|
Albania |
1:2 (1:0)
|
Izrael |
Arena Kombëtare, Tirana Widzów: 18 100 Sędzia: Tiago Martins |
13 czerwca 2022 20:45 CEST
|
Islandia |
2:2 (1:1)
|
Izrael |
Laugardalsvöllur, Reykjavík Widzów: 2778 Sędzia: Duje Strukan |
24 września 2022 20:45 CEST
|
Izrael | – | Albania | |
27 września 2022 20:45 CEST
|
Albania | – | Islandia | |
Zespół | Pkt | M | W | R | P | Br+ | Br− | +/− |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Bośnia i Hercegowina | 8 | 4 | 2 | 2 | 0 | 6 | 4 | +2 |
Czarnogóra | 7 | 4 | 2 | 1 | 1 | 6 | 3 | +3 |
Finlandia | 4 | 4 | 1 | 1 | 2 | 5 | 5 | 0 |
Rumunia | 3 | 4 | 1 | 0 | 3 | 1 | 6 | -5 |
4 czerwca 2022 18:00 CEST
|
Finlandia |
1:1 (1:0)
|
Bośnia i Hercegowina 90+3' Prevljak
|
Stadion Olimpijski, Helsinki Widzów: 20 181 Sędzia: Nicholas Walsh |
4 czerwca 2022 20:45 CEST
|
Czarnogóra |
2:0 (0:0)
|
Rumunia | Stadion Pod Goricom, Podgorica Widzów: 3998 Sędzia: Andreas Ekberg |
7 czerwca 2022 18:00 CEST
|
Finlandia |
2:0 (2:0)
|
Czarnogóra | Stadion Olimpijski, Helsinki Widzów: 17 009 Sędzia: Allard Lindhout |
7 czerwca 2022 20:45 CEST
|
Bośnia i Hercegowina Prevljak 68'
|
1:0 (0:0)
|
Rumunia | Bilino Polje, Zenica Widzów: 4500 Sędzia: Sascha Stegemann |
11 czerwca 2022 20:45 CEST
|
Czarnogóra Marušić 77'
|
1:1 (0:0)
|
Bośnia i Hercegowina 62' Menalo
|
Stadion Pod Goricom, Podgorica Widzów: 6555 Sędzia: Daniele Orsato |
11 czerwca 2022 20:45 CEST
|
Rumunia Bancu 30'
|
1:0 (1:0)
|
Finlandia | Stadionul Steaua, Bukareszt Widzów: 11 503 Sędzia: Harald Lechner |
14 czerwca 2022 20:45 CEST
|
Bośnia i Hercegowina |
3:2 (2:2)
|
Finlandia |
Bilino Polje, Zenica Widzów: 8150 Sędzia: Georgi Kabakow |
14 czerwca 2022 20:45 CEST
|
Rumunia | 0:3 (0:1)
|
Czarnogóra |
Stadionul Steaua, Bukareszt Widzów: 11 657 Sędzia: João Pinheiro |
23 września 2022 20:45 CEST
|
Bośnia i Hercegowina | – | Czarnogóra | |
23 września 2022 20:45 CEST
|
Finlandia | – | Rumunia | |
26 września 2022 20:45 CEST
|
Rumunia | – | Bośnia i Hercegowina | |
26 września 2022 20:45 CEST
|
Czarnogóra | – | Finlandia | |
Zespół | Pkt | M | W | R | P | Br+ | Br− | +/− |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Norwegia | 10 | 4 | 3 | 1 | 0 | 6 | 3 | +3 |
Serbia | 7 | 4 | 2 | 1 | 1 | 7 | 4 | +3 |
Szwecja | 3 | 4 | 1 | 0 | 3 | 5 | 6 | -1 |
Słowenia | 2 | 4 | 0 | 2 | 2 | 3 | 8 | -5 |
2 czerwca 2022 20:45 CEST
|
Słowenia | 0:2 (0:1)
|
Szwecja |
Stadion Stožice, Lublana Widzów: 5123 Sędzia: Ruddy Buquet |
2 czerwca 2022 20:45 CEST
|
Serbia | 0:1 (0:1)
|
Norwegia 26' Håland
|
Stadion Rajko Mitić, Belgrad Widzów: 9726 Sędzia: Paweł Raczkowski |
5 czerwca 2022 20:45 CEST
|
Szwecja Elanga 90+2'
|
1:2 (0:1)
|
Norwegia |
Friends Arena, Solna Widzów: 42 320 Sędzia: Anthony Taylor |
5 czerwca 2022 20:45 CEST
|
Serbia |
4:1 (1:1)
|
Słowenia 30' Stojanović
|
Stadion Rajko Mitić, Belgrad Widzów: 10 925 Sędzia: Jesús Gil Manzano |
9 czerwca 2022 20:45 CEST
|
Szwecja | 0:1 (0:0)
|
Serbia 45+3' Jović
|
Friends Arena, Solna Widzów: 24 123 Sędzia: Lawrence Visser |
9 czerwca 2022 20:45 CEST
|
Norwegia | 0:0 (0:0)
|
Słowenia | Ullevaal Stadion, Oslo Widzów: 18 134 Sędzia: Fabio Verissimo |
12 czerwca 2022 18:00 CEST
|
Norwegia |
3:2 (1:0)
|
Szwecja |
Ullevaal Stadion, Oslo Widzów: 24 273 Sędzia: Harm Osmers |
12 czerwca 2022 20:45 CEST
|
Słowenia |
2:2 (0:2)
|
Serbia |
Stadion Stožice, Lublana Widzów: 13 782 Sędzia: Maurizio Mariani |
24 września 2022 18:00 CEST
|
Słowenia | – | Norwegia | |
24 września 2022 20:45 CEST
|
Serbia | – | Szwecja | |
27 września 2022 20:45 CEST
|
Szwecja | – | Słowenia | |
27 września 2022 20:45 CEST
|
Norwegia | – | Serbia | |
(A) – awans do Dywizji B |
(B) – baraże o utrzymanie |
Zespół | Pkt | M | W | R | P | Br+ | Br− | +/− |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Turcja | 12 | 4 | 4 | 0 | 0 | 14 | 0 | +14 |
Luksemburg | 7 | 4 | 2 | 1 | 1 | 5 | 4 | +1 |
Wyspy Owcze | 4 | 4 | 1 | 1 | 2 | 4 | 8 | -4 |
Litwa | 0 | 4 | 0 | 0 | 4 | 1 | 12 | -11 |
4 czerwca 2022 18:00 CEST
|
Litwa | 0:2 (0:1)
|
Luksemburg |
Stadion LFF, Wilno Widzów: 3009 Sędzia: David Fuxman |
4 czerwca 2022 20:45 CEST
|
Turcja |
4:0 (1:0)
|
Wyspy Owcze | Başakşehir Fatih Terim Stadyumu, Stambuł Widzów: 9515 Sędzia: Trustin Farrugia Cann |
7 czerwca 2022 20:45 CEST
|
Litwa | 0:6 (0:2)
|
Turcja |
Stadion LFF, Wilno Widzów: 2843 Sędzia: Novak Simović |
7 czerwca 2022 20:45 CEST
|
Wyspy Owcze | 0:1 (0:0)
|
Luksemburg |
Tórsvøllur, Thorshavn Widzów: 2313 Sędzia: Rob Hennessy |
11 czerwca 2022 18:00 CEST
|
Wyspy Owcze |
2:1 (2:1)
|
Litwa 6' Černych
|
Tórsvøllur, Thorshavn Widzów: 2278 Sędzia: Igor Pajac |
11 czerwca 2022 20:45 CEST
|
Luksemburg | 0:2 (0:1)
|
Turcja |
Stade de Luxembourg, Luksemburg Widzów: 9374 Sędzia: Antonio Emanuel Carvalho Nobre |
14 czerwca 2022 20:45 CEST
|
Turcja |
2:0 (1:0)
|
Litwa | Gürsel Aksel Stadyumu, Izmir Widzów: 14 694 Sędzia: Stéphanie Frappart |
14 czerwca 2022 20:45 CEST
|
Luksemburg |
2:2 (1:0)
|
Wyspy Owcze |
Stade de Luxembourg, Luksemburg Widzów: 5325 Sędzia: Michael Fabbri |
22 września 2022 20:45 CEST
|
Turcja | – | Luksemburg | |
22 września 2022 20:45 CEST
|
Litwa | – | Wyspy Owcze | |
25 września 2022 20:45 CEST
|
Wyspy Owcze | – | Turcja | |
25 września 2022 20:45 CEST
|
Luksemburg | – | Litwa | |
Zespół | Pkt | M | W | R | P | Br+ | Br− | +/− |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Grecja | 12 | 4 | 4 | 0 | 0 | 7 | 0 | +7 |
Kosowo | 6 | 4 | 2 | 0 | 2 | 5 | 5 | 0 |
Irlandia Północna | 2 | 4 | 0 | 2 | 2 | 4 | 6 | -2 |
Cypr | 2 | 4 | 0 | 2 | 2 | 2 | 7 | -5 |
2 czerwca 2022 18:00 CEST
|
Cypr | 0:2 (0:0)
|
Kosowo |
AEK Arena, Larnaka Widzów: 1550 Sędzia: Jérôme Brisard |
2 czerwca 2022 20:45 CEST
|
Irlandia Północna | 0:1 (0:1)
|
Grecja 39' Bakasetas
|
Windsor Park, Belfast Widzów: 16 977 Sędzia: Erik Lambrechts |
5 czerwca 2022 18:00 CEST
|
Cypr | 0:0 (0:0)
|
Irlandia Północna | AEK Arena, Larnaka Widzów: 1663 Sędzia: Enea Jorgji |
5 czerwca 2022 20:45 CEST
|
Kosowo | 0:1 (0:1)
|
Grecja 36' Bakasetas
|
Stadion im. Fadila Vokrriego, Prisztina Widzów: 12 300 Sędzia: John Beaton |
9 czerwca 2022 20:45 CEST
|
Kosowo |
3:2 (2:1)
|
Irlandia Północna |
Stadion im. Fadila Vokrriego, Prisztina Widzów: 11 700 Sędzia: Jakob Kehlet |
9 czerwca 2022 20:45 CEST
|
Grecja |
3:0 (2:0)
|
Cypr | Stadion Panthessaliko, Wolos Widzów: 12 418 Sędzia: Tamás Bognár |
12 czerwca 2022 15:00 CEST
|
Irlandia Północna |
2:2 (0:1)
|
Cypr |
Windsor Park, Belfast Widzów: 16 454 Sędzia: Ricardo de Burgos |
12 czerwca 2022 20:45 CEST
|
Grecja |
2:0 (0:0)
|
Kosowo | Stadion Panthessaliko, Wolos Widzów: 15 367 Sędzia: Julian Weinberger |
24 września 2022 18:00 CEST
|
Irlandia Północna | – | Kosowo | |
24 września 2022 20:45 CEST
|
Cypr | – | Grecja | |
27 września 2022 20:45 CEST
|
Grecja | – | Irlandia Północna | |
27 września 2022 20:45 CEST
|
Kosowo | – | Cypr | |
Zespół | Pkt | M | W | R | P | Br+ | Br− | +/− |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Kazachstan | 10 | 4 | 3 | 1 | 0 | 6 | 2 | +4 |
Słowacja | 6 | 4 | 2 | 0 | 2 | 3 | 3 | 0 |
Azerbejdżan | 4 | 4 | 1 | 1 | 2 | 2 | 3 | -1 |
Białoruś | 2 | 4 | 0 | 2 | 2 | 1 | 4 | -3 |
3 czerwca 2022 16:00 CEST
|
Kazachstan |
2:0 (0:0)
|
Azerbejdżan | Astana Arena, Nur-Sułtan Widzów: 19 823 Sędzia: István Vad |
3 czerwca 2022 20:45 CEST
|
Białoruś | 0:1 (0:0)
|
Słowacja 61' Suslov
|
Stadion Karađorđe, Nowy Sad Widzów: 0 Sędzia: Stéphanie Frappart |
6 czerwca 2022 20:45 CEST
|
Słowacja | 0:1 (0:1)
|
Kazachstan 26' Darabajew
|
Štadión Antona Malatinského, Trnawa Widzów: 4146 Sędzia: Kristo Tohver |
6 czerwca 2022 20:45 CEST
|
Białoruś | 0:0 (0:0)
|
Azerbejdżan | Stadion Karađorđe, Nowy Sad Widzów: 0 Sędzia: Mohammed Al-Hakim |
10 czerwca 2022 18:00 CEST
|
Azerbejdżan | 0:1 (0:0)
|
Słowacja 81' Weiss
|
Dalğa Arena, Baku Widzów: 2967 Sędzia: Donatas Rumšas |
10 czerwca 2022 20:45 CEST
|
Białoruś Malkiewicz 84'
|
1:1 (0:1)
|
Kazachstan 13' Aimbetov
|
Stadion Karađorđe, Nowy Sad Widzów: 0 Sędzia: Manuel Schuettengruber |
13 czerwca 2022 16:00 CEST
|
Kazachstan |
2:1 (2:0)
|
Słowacja 51' Bero
|
Astana Arena, Nur-Sułtan Widzów: 28 745 Sędzia: Bram Van Driessche |
13 czerwca 2022 18:00 CEST
|
Azerbejdżan |
2:0 (0:0)
|
Białoruś | Dalğa Arena, Baku Widzów: 2330 Sędzia: Anastasios Papapetru |
22 września 2022 16:00 CEST
|
Kazachstan | – | Białoruś | |
22 września 2022 20:45 CEST
|
Słowacja | – | Azerbejdżan | |
25 września 2022 18:00 CEST
|
Białoruś | – | Słowacja | |
25 września 2022 18:00 CEST
|
Azerbejdżan | – | Kazachstan | |
Zespół | Pkt | M | W | R | P | Br+ | Br− | +/− |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Gruzja | 10 | 4 | 3 | 1 | 0 | 12 | 2 | +10 |
Macedonia Północna | 7 | 4 | 2 | 1 | 1 | 7 | 4 | +3 |
Bułgaria | 3 | 4 | 0 | 3 | 1 | 4 | 7 | -3 |
Gibraltar | 1 | 4 | 0 | 1 | 3 | 1 | 11 | -10 |
2 czerwca 2022 18:00 CEST
|
Bułgaria Despodov 13'
|
1:1 (1:0)
|
Macedonia Północna 50' M. Ristowski
|
Huvepharma Arena, Razgrad Widzów: 8275 Sędzia: Jérémie Pignard |
2 czerwca 2022 18:00 CEST
|
Gruzja |
4:0 (2:0)
|
Gibraltar | Stadion im. Borisa Paiczadze, Tbilisi Widzów: 43 412 Sędzia: Morten Krogh |
5 czerwca 2022 18:00 CEST
|
Gibraltar | 0:2 (0:1)
|
Macedonia Północna |
Victoria Stadium, Gibraltar Widzów: 703 Sędzia: Alain Durieux |
5 czerwca 2022 20:45 CEST
|
Bułgaria |
2:5 (0:2)
|
Gruzja |
Huvepharma Arena, Razgrad Widzów: 3600 Sędzia: Fabio Maresca |
9 czerwca 2022 20:45 CEST
|
Gibraltar |
1:1 (0:1)
|
Bułgaria 45+1' Minchev
|
Victoria Stadium, Gibraltar Widzów: 1427 Sędzia: Petri Viljanen |
9 czerwca 2022 20:45 CEST
|
Macedonia Północna | 0:3 (0:0)
|
Gruzja |
Nacionałna Arena „Tosze Proeski”, Skopje Widzów: 10 775 Sędzia: Roi Reinshreiber |
12 czerwca 2022 18:00 CEST
|
Gruzja | 0:0 | Bułgaria | Stadion im. Borisa Paiczadze, Tbilisi Widzów: 54 200 Sędzia: Espen Eskås |
12 czerwca 2022 18:00 CEST
|
Macedonia Północna |
4:0 (0:0)
|
Gibraltar | Nacionałna Arena „Tosze Proeski”, Skopje Widzów: 4750 Sędzia: Dumitri Muntean |
23 września 2022 18:00 CEST
|
Gruzja | – | Macedonia Północna | |
23 września 2022 20:45 CEST
|
Bułgaria | – | Gibraltar | |
26 września 2022 20:45 CEST
|
Macedonia Północna | – | Bułgaria | |
26 września 2022 20:45 CEST
|
Gibraltar | – | Gruzja | |
Drużyny z czwartych miejsc zagrają dwumecz (mecz i rewanż) o utrzymanie w dywizji C czyli przegrani dwumeczu spadną do dywizji D. Czwarta najlepsza drużyna z czwartych miejsc zagra z pierwszą, a druga z trzecią.
Drużyna 1 | Wynik dwumeczu | Drużyna 2 | Pierwszy mecz | Drugi mecz |
---|---|---|---|---|
? | 1 | ? | : | : |
? | 2 | ? | : | : |
Po lewej gospodarz pierwszego meczu. |
(A) – awans do Dywizji C |
Zespół | Pkt | M | W | R | P | Br+ | Br− | +/− |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Łotwa | 12 | 4 | 4 | 0 | 0 | 10 | 2 | +8 |
Mołdawia | 7 | 4 | 2 | 1 | 1 | 6 | 5 | +1 |
Andora | 4 | 4 | 1 | 1 | 2 | 3 | 6 | -3 |
Liechtenstein | 0 | 4 | 0 | 0 | 4 | 1 | 7 | -6 |
3 czerwca 2022 18:00 CEST
|
Łotwa |
3:0 (1:0)
|
Andora | Stadion Daugava, Ryga Widzów: 5863 Sędzia: Tomasz Musiał |
3 czerwca 2022 20:45 CEST
|
Liechtenstein | 0:2 (0:1)
|
Mołdawia |
Rheinpark Stadion, Vaduz Widzów: 903 Sędzia: Giorgi Kruszwili |
6 czerwca 2022 18:00 CEST
|
Łotwa Zjuzins 73'
|
1:0 (0:0)
|
Liechtenstein | Stadion Daugava, Ryga Widzów: 5966 Sędzia: Mario Zebec |
6 czerwca 2022 20:45 CEST
|
Andora | 0:0 (0:0)
|
Mołdawia | Estadi Nacional, Andora Widzów: 756 Sędzia: Lionel Tschudi |
10 czerwca 2022 18:00 CEST
|
Mołdawia |
2:4 (1:2)
|
Łotwa |
Stadion Zimbru, Kiszyniów Widzów: 4842 Sędzia: Andrew Madley |
10 czerwca 2022 20:45 CEST
|
Andora |
2:1 (0:0)
|
Liechtenstein 90+3' Meier
|
Estadi Nacional, Andora Widzów: 932 Sędzia: Nejc Kajtazović |
14 czerwca 2022 18:00 CEST
|
Mołdawia |
2:1 (1:1)
|
Andora 45+4' Vieira
|
Stadion Zimbru, Kiszyniów Widzów: 4275 Sędzia: Peter Kjaesgaard |
14 czerwca 2022 20:45 CEST
|
Liechtenstein | 0:2 (0:2)
|
Łotwa |
Rheinpark Stadion, Vaduz Widzów: 885 Sędzia: Ałeksandar Stawrew |
22 września 2022 20:45 CEST
|
Liechtenstein | – | Łotwa | |
22 września 2022 20:45 CEST
|
Łotwa | – | Mołdawia | |
25 września 2022 15:00 CEST
|
Mołdawia | – | Liechtenstein | |
25 września 2022 15:00 CEST
|
Andora | – | Łotwa | |
Zespół | Pkt | M | W | R | P | Br+ | Br− | +/− |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Estonia | 6 | 2 | 2 | 0 | 0 | 4 | 1 | +3 |
Malta | 6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 4 | 2 | +2 |
San Marino | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 0 | 5 | -5 |
2 czerwca 2022 20:45 CEST
|
Estonia |
2:0 (2:0)
|
San Marino | A. Le Coq Arena, Tallinn Widzów: 3533 Sędzia: Joanis Papadopulos |
5 czerwca 2022 15:00 CEST
|
San Marino | 0:2 (0:0)
|
Malta |
San Marino Stadium, Serravalle Widzów: 558 Sędzia: Əliyar Ağayev |
9 czerwca 2022 20:45 CEST
|
Malta |
1:2 (0:1)
|
Estonia |
Ta’ Qali Stadium, Ta’ Qali Widzów: 3422 Sędzia: Bobby Madden |
12 czerwca 2022 20:45 CEST
|
Malta Muscat 50'
|
1:0 (0:0)
|
San Marino | Ta’ Qali Stadium, Ta’ Qali Widzów: 2646 Sędzia: Dennis Higler |
23 września 2022 20:45 CEST
|
Estonia | – | Malta | |
26 września 2022 20:45 CEST
|
San Marino | – | Estonia | |
Lista strzelców we wszystkich dywizjach aktualna na dzień 14 czerwca 2022.
W nawiasie podano dywizję, w której dany zawodnik grał.
Artykuł Liga Narodów UEFA (2022/2023) w polskiej Wikipedii zajął następujące miejsca w lokalnym rankingu popularności:
Prezentowana treść artykułu Wikipedii została wyodrębniona w 2022-06-23 na podstawie https://pl.wikipedia.org/?curid=5195731