Ten artykuł dotyczy trwającego lub niedawnego wydarzenia sportowego. Informacje w nim zamieszczone mogą się zmienić lub zdezaktualizować wraz z postępem zdarzenia. Początkowe doniesienia, wyniki lub statystyki mogą być niepewne. Ostatnie aktualizacje do tego artykułu mogą nie odzwierciedlać najbardziej aktualnych informacji. |
| |||
| |||
Dyscyplina | piłka nożna | ||
Organizator | UEFA | ||
Szczegóły turnieju | |||
Gospodarze | Unia Europejska Włochy | ||
Otwarcie | 3 września 2020 | ||
Zamknięcie (finał) | 10 października 2021 | ||
Liczba drużyn | 55 (z 1 konfederacji) | ||
Statystyki turnieju | |||
Liczba meczów | 160 | ||
Liczba bramek | 362 (2,26 na mecz) | ||
Oglądalność | 102 538 (641 na mecz) | ||
Strona internetowa |
Liga Narodów UEFA 2020/2021 – druga edycja rozgrywek Ligi Narodów UEFA, która trwa od 3 września 2020 do 10 października 2021[1]. Biorą w niej udział męskie reprezentacje seniorskie wszystkich 55 europejskich federacji krajowych zrzeszonych w UEFA. Tytułu nie obroni reprezentacja Portugalii, gdyż nie wyszła z grupy - zajęła w niej 2. miejsce za reprezentacją Francji.
Drużyny uczestniczące w rozgrywkach zostały podzielone na cztery dywizje (A, B, C, D). Ponadto w ramach dywizji A, B i C zespoły podzielone zostały na cztery koszyki w Dywizji D na dwa koszyki[2].
W ramach każdej z dywizji wylosowane zostaną cztery grupy składające się z 4 drużyn (3 drużyn w przypadku drugiej grupy dywizji D). Losowanie odbyło się 3 marca 2020 w Amsterdamie[3]. Mecze w grupach rozegraną zostaną w systemie kołowym (mecz i rewanż) od września do listopada 2020 roku.
Zwycięzcy grup w dywizjach B, C i D awansują do dywizji A, B i C kolejnej edycji Ligi Narodów 2022/2023. Analogicznie zespoły z ostatnich miejsc grup w dywizjach A i B spadną do dywizji B i C, w Dywizji C natomiast zostaną rozegrane dwa mecze pomiędzy zespołami z ostatnich miejsc w grupach, przegrani spadają do dywizji D
W Lidze Narodów 2018/2019 zespoły z ostatnich miejsc grup w dywizjach A, B i C miały spaść do dywizji B, C i D, ale UEFA zmieniła system rozgrywek i spadające drużyny się utrzymały w swoich dywizjach z Ligi Narodów 2018/2019.
Czterej zwycięzcy grup w dywizji A awansują do Turnieju Finałowego, który zostanie rozegrany w październiku 2021 roku.
|
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
źródło: uefa.com
(A) – awans do półfinału |
(S) – spadek do Dywizji B |
Zespół | Pkt | M | W | R | P | Br+ | Br− | +/− |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Włochy (A) | 12 | 6 | 3 | 3 | 0 | 7 | 2 | +5 |
Holandia | 11 | 6 | 3 | 2 | 1 | 7 | 4 | +3 |
Polska | 7 | 6 | 2 | 1 | 3 | 6 | 6 | 0 |
Bośnia i Hercegowina (S) | 2 | 6 | 0 | 2 | 4 | 3 | 11 | -8 |
4 września 2020 20:45 CET
|
Holandia Bergwijn 61'
|
1:0 (0:0)
|
Polska | Johan Cruyff ArenA, Amsterdam Widzów: 0 Sędzia: Georgi Kabakow |
4 września 2020 20:45 CET
|
Włochy Sensi 67'
|
1:1 (0:0)
|
Bośnia i Hercegowina 57' Džeko
|
Stadio Artemio Franchi, Florencja Widzów: 0 Sędzia: Anastasios Sidiropulos |
7 września 2020 20:45 CET
|
Holandia | 0:1 (0:1)
|
Włochy 45+1' Barella
|
Johan Cruyff ArenA, Amsterdam Widzów: 0 Sędzia: Felix Brych |
7 września 2020 20:45 CET
|
Bośnia i Hercegowina Hajradinović 24' (k.)
|
1:2 (1:1)
|
Polska |
Bilino Polje, Zenica Widzów: 0 Sędzia: Cüneyt Çakır |
11 października 2020 18:00 CET
|
Bośnia i Hercegowina | 0:0 (0:0)
|
Holandia | Bilino Polje, Zenica Widzów: 1600 Sędzia: István Kovács |
11 października 2020 20:45 CET
|
Polska | 0:0 (0:0)
|
Włochy | Stadion Energa, Gdańsk Widzów: 9200 Sędzia: José Sánchez Martínez |
14 października 2020 20:45 CET
|
Włochy Pellegrini 16'
|
1:1 (1:1)
|
Holandia 25' Van de Beek
|
Stadio Atleti Azzurri d’Italia, Bergamo Widzów: 623 Sędzia: Anthony Taylor |
14 października 2020 20:45 CET
|
Polska |
3:0 (2:0)
|
Bośnia i Hercegowina | Stadion Miejski, Wrocław Widzów: 8152 Sędzia: Craig Pawson |
15 listopada 2020 18:00 CET
|
Holandia |
3:1 (2:0)
|
Bośnia i Hercegowina 63' Prevljak
|
Johan Cruyff ArenA, Amsterdam Widzów: 0 Sędzia: François Letexier |
15 listopada 2020 20:45 CET
|
Włochy |
2:0 (1:0)
|
Polska | Mapei Stadium – Città del Tricolore, Reggio nell’Emilia Widzów: 0 Sędzia: Clément Turpin |
18 listopada 2020 20:45 CET
|
Polska Jóźwiak 6'
|
1:2 (1:0)
|
Holandia |
Stadion Śląski, Chorzów Widzów: 0 Sędzia: Orel Grinfeld |
18 listopada 2020 20:45 CET
|
Bośnia i Hercegowina | 0:2 (0:1)
|
Włochy |
Stadion Grbavica, Sarajewo Widzów: 0 Sędzia: Artur Soares Dias |
Zespół | Pkt | M | W | R | P | Br+ | Br− | +/− |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Belgia (A) | 15 | 6 | 5 | 0 | 1 | 16 | 6 | +10 |
Dania | 10 | 6 | 3 | 1 | 2 | 8 | 7 | +1 |
Anglia | 10 | 6 | 3 | 1 | 2 | 7 | 4 | +3 |
Islandia (S) | 0 | 6 | 0 | 0 | 6 | 3 | 17 | -14 |
5 września 2020 18:00 CET
|
Islandia | 0:1 (0:0)
|
Anglia |
Laugardalsvöllur, Reykjavík Widzów: 0 Sędzia: Srđan Jovanović |
5 września 2020 20:45 CET
|
Dania | 0:2 (0:1)
|
Belgia |
Parken, Kopenhaga Widzów: 0 Sędzia: Sandro Schärer |
8 września 2020 20:45 CET
|
Dania | 0:0 (0:0)
|
Anglia | Parken, Kopenhaga Widzów: 0 Sędzia: István Kovács |
8 września 2020 20:45 CET
|
Belgia |
5:1 (2:1)
|
Islandia 11' H. Friðjónsson
|
Stadion Króla Baudouina I, Bruksela Widzów: 0 Sędzia: Paweł Raczkowski |
11 października 2020 18:00 CET
|
Anglia |
2:1 (1:1)
|
Belgia |
Stadion Wembley, Londyn Widzów: 0 Sędzia: Tobias Stieler |
11 października 2020 20:45 CET
|
Islandia | 0:3 (0:1)
|
Dania |
Laugardalsvöllur, Reykjavík Widzów: 60 Sędzia: Bojan Pandžić |
14 października 2020 20:45 CET
|
Anglia | 0:1 (0:1)
|
Dania |
Stadion Wembley, Londyn Widzów: 0 Sędzia: Jesús Gil Manzano |
14 października 2020 20:45 CET
|
Islandia Sævarsson 17'
|
1:2 (1:2)
|
Belgia |
Laugardalsvöllur, Reykjavík Widzów: 60 Sędzia: Andris Treimanis |
15 listopada 2020 20:45 CET
|
Belgia |
2:0 (2:0)
|
Anglia | Stadion Den Dreef, Heverlee Widzów: 0 Sędzia: Danny Makkelie |
15 listopada 2020 20:45 CET
|
Dania |
2:1 (1:0)
|
Islandia 85' Kjartansson
|
Parken, Kopenhaga Widzów: 141 Sędzia: Halil Umut Meler |
18 listopada 2020 20:45 CET
|
Anglia |
4:0 (2:0)
|
Islandia | Stadion Wembley, Londyn Widzów: 0 Sędzia: Fábio Veríssimo |
18 listopada 2020 20:45 CET
|
Belgia |
4:2 (1:1)
|
Dania |
Stadion Den Dreef, Heverlee Widzów: 0 Sędzia: Slavko Vinčić |
Zespół | Pkt | M | W | R | P | Br+ | Br− | +/− |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Francja (A) | 16 | 6 | 5 | 1 | 0 | 12 | 5 | +7 |
Portugalia | 13 | 6 | 4 | 1 | 1 | 12 | 4 | +8 |
Chorwacja | 3 | 6 | 1 | 0 | 5 | 9 | 16 | -7 |
Szwecja (S) | 3 | 6 | 1 | 0 | 5 | 5 | 13 | -8 |
5 września 2020 20:45 CET
|
Portugalia |
4:1 (1:0)
|
Chorwacja 90+2' Petković
|
Estádio do Dragão, Porto Widzów: 0 Sędzia: Davide Massa |
5 września 2020 20:45 CET
|
Szwecja | 0:1 (0:1)
|
Francja 42' Mbappé
|
Friends Arena, Solna Widzów: 0 Sędzia: Szymon Marciniak |
8 września 2020 20:45 CET
|
Szwecja | 0:2 (0:1)
|
Portugalia |
Friends Arena, Solna Widzów: 0 Sędzia: Danny Makkelie |
8 września 2020 20:45 CET
|
Francja |
4:2 (2:1)
|
Chorwacja |
Stade de France, Saint-Denis Widzów: 0 Sędzia: Ovidiu Hațegan |
11 października 2020 18:00 CET
|
Chorwacja |
2:1 (1:0)
|
Szwecja 66' Berg
|
Maksimir, Zagrzeb Widzów: 2020 Sędzia: John Beaton |
11 października 2020 20:45 CET
|
Francja | 0:0 (0:0)
|
Portugalia | Stade de France, Saint-Denis Widzów: 1000 Sędzia: Carlos del Cerro Grande |
14 października 2020 20:45 CET
|
Portugalia |
3:0 (2:0)
|
Szwecja | Estádio José Alvalade, Lizbona Widzów: 5000 Sędzia: Srđan Jovanović |
14 października 2020 20:45 CET
|
Chorwacja Vlašić 65'
|
1:2 (0:1)
|
Francja |
Maksimir, Zagrzeb Widzów: 6266 Sędzia: Björn Kuipers |
14 listopada 2020 20:45 CET
|
Portugalia | 0:1 (0:0)
|
Francja 54' Kanté
|
Estádio da Luz, Lizbona Widzów: 0 Sędzia: Tobias Stieler |
14 listopada 2020 20:45 CET
|
Szwecja |
2:1 (2:0)
|
Chorwacja 82' (sam.) Danielsson
|
Friends Arena, Solna Widzów: 0 Sędzia: Daniel Siebert |
17 listopada 2020 20:45 CET
|
Chorwacja |
2:3 (1:0)
|
Portugalia |
Poljud, Split Widzów: 0 Sędzia: Michael Oliver |
17 listopada 2020 20:45 CET
|
Francja |
4:2 (2:1)
|
Szwecja |
Stade de France, Saint-Denis Widzów: 0 Sędzia: Alaksiej Kulbakou |
Zespół | Pkt | M | W | R | P | Br+ | Br− | +/− |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Hiszpania (A) | 11 | 6 | 3 | 2 | 1 | 13 | 3 | +10 |
Niemcy | 9 | 6 | 2 | 3 | 1 | 10 | 13 | -3 |
Szwajcaria | 6 | 6 | 1 | 3 | 2 | 9 | 8 | +1 |
Ukraina (S) | 6 | 6 | 2 | 0 | 4 | 5 | 13 | -8 |
3 września 2020 20:45 CET
|
Ukraina |
2:1 (1:1)
|
Szwajcaria 42' Seferović
|
Arena Lwów, Lwów Widzów: 0 Sędzia: Andreas Ekberg |
3 września 2020 20:45 CET
|
Niemcy Werner 52'
|
1:1 (0:0)
|
Hiszpania 90+7' Gayà
|
Mercedes-Benz Arena, Stuttgart Widzów: 0 Sędzia: Daniele Orsato |
6 września 2020 20:45 CET
|
Szwajcaria Widmer 58'
|
1:1 (0:1)
|
Niemcy 14' Gündoğan
|
St. Jakob-Park, Bazylea Widzów: 0 Sędzia: Michael Oliver |
6 września 2020 20:45 CET
|
Hiszpania |
4:0 (3:0)
|
Ukraina | Estadio Alfredo Di Stéfano, Madryt Widzów: 0 Sędzia: Benoît Bastien |
10 października 2020 20:45 CET
|
Hiszpania Oyarzabal 14'
|
1:0 (1:0)
|
Szwajcaria | Estadio Alfredo Di Stéfano, Madryt Widzów: 0 Sędzia: Ali Palabıyık |
10 października 2020 20:45 CET
|
Ukraina Malinowski 77' (k.)
|
1:2 (0:1)
|
Niemcy |
Stadion Olimpijski, Kijów Widzów: 17 753 Sędzia: Orel Grinfeld |
13 października 2020 20:45 CET
|
Niemcy |
3:3 (1:2)
|
Szwajcaria |
RheinEnergieStadion, Kolonia Widzów: 0 Sędzia: Ruddy Buquet |
13 października 2020 20:45 CET
|
Ukraina Cyhankow 76'
|
1:0 (0:0)
|
Hiszpania | Stadion Olimpijski, Kijów Widzów: 10 495 Sędzia: Paweł Gil |
14 listopada 2020 20:45 CET
|
Szwajcaria Freuler 26'
|
1:1 (1:0)
|
Hiszpania 89' Moreno
|
St. Jakob-Park, Bazylea Widzów: 0 Sędzia: Willie Collum |
14 listopada 2020 20:45 CET
|
Niemcy |
3:1 (2:1)
|
Ukraina 12' Jaremczuk
|
Red Bull Arena, Lipsk Widzów: 0 Sędzia: Ovidiu Hațegan |
17 listopada 2020 20:45 CET
|
Szwajcaria | 3:0 wo. | Ukraina | Swissporarena, Lucerna Sędzia: Anastasios Sidiropulos |
17 listopada 2020 20:45 CET
|
Hiszpania |
6:0 (3:0)
|
Niemcy | Estadio La Cartuja, Sewilla Widzów: 0 Sędzia: Andreas Ekberg |
(A) – awans do Dywizji A |
(S) – spadek do Dywizji C |
Zespół | Pkt | M | W | R | P | Br+ | Br− | +/− |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Austria (A) | 13 | 6 | 4 | 1 | 1 | 9 | 6 | +3 |
Norwegia | 10 | 6 | 3 | 1 | 2 | 12 | 7 | +5 |
Rumunia | 8 | 6 | 2 | 2 | 2 | 8 | 9 | -1 |
Irlandia Północna (S) | 2 | 6 | 0 | 2 | 4 | 4 | 11 | -7 |
4 września 2020 20:45 CET
|
Norwegia Håland 67'
|
1:2 (0:1)
|
Austria |
Ullevaal Stadion, Oslo Widzów: 0 Sędzia: Mattias Gestranius |
4 września 2020 20:45 CET
|
Rumunia Pușcaș 25'
|
1:1 (1:0)
|
Irlandia Północna 86' Whyte
|
Arena Narodowa, Bukareszt Widzów: 0 Sędzia: François Letexier |
7 września 2020 20:45 CET
|
Austria |
2:3 (1:1)
|
Rumunia |
Wörthersee Stadion, Klagenfurt am Wörthersee Widzów: 0 Sędzia: Glenn Nyberg |
7 września 2020 20:45 CET
|
Irlandia Północna McNair 7'
|
1:5 (1:3)
|
Norwegia |
Windsor Park, Belfast Widzów: 0 Sędzia: Bartosz Frankowski |
11 października 2020 18:00 CET
|
Norwegia |
4:0 (2:0)
|
Rumunia | Ullevaal Stadion, Oslo Widzów: 200 Sędzia: Ivan Kružliak |
11 października 2020 20:45 CET
|
Irlandia Północna | 0:1 (0:1)
|
Austria 42' Gregoritsch
|
Windsor Park, Belfast Widzów: 600 Sędzia: Petr Ardeleanu |
14 października 2020 20:45 CET
|
Rumunia | 0:1 (0:0)
|
Austria 76' Schöpf
|
Stadionul Ilie Oană, Ploeszti Widzów: 0 Sędzia: Daniel Stefański |
14 października 2020 20:45 CET
|
Norwegia |
1:0 (0:0)
|
Irlandia Północna | Ullevaal Stadion, Oslo Widzów: 200 Sędzia: Kristo Tohver |
15 listopada 2020 20:45 CET
|
Austria |
2:1 (0:0)
|
Irlandia Północna 75' Magennis
|
Ernst-Happel-Stadion, Wiedeń Widzów: 0 Sędzia: Maurizio Mariani |
15 listopada 2020 20:45 CET
|
Rumunia | 3:0 wo. | Norwegia | Arena Narodowa, Bukareszt Sędzia: Ali Palabıyık |
18 listopada 2020 20:45 CET
|
Austria Grbić 90+4'
|
1:1 (0:0)
|
Norwegia 61' Zahid
|
Ernst-Happel-Stadion, Wiedeń Widzów: 0 Sędzia: Benoît Bastien |
18 listopada 2020 20:45 CET
|
Irlandia Północna Boyce 56'
|
1:1 (0:0)
|
Rumunia 81' Bicfalvi
|
Windsor Park, Belfast Widzów: 1060 Sędzia: Sandro Schärer |
Zespół | Pkt | M | W | R | P | Br+ | Br− | +/− |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czechy (A) | 12 | 6 | 4 | 0 | 2 | 9 | 5 | +4 |
Szkocja | 10 | 6 | 3 | 1 | 2 | 5 | 4 | +1 |
Izrael | 8 | 6 | 2 | 2 | 2 | 7 | 7 | 0 |
Słowacja (S) | 4 | 6 | 1 | 1 | 4 | 5 | 10 | -5 |
4 września 2020 20:45 CET
|
Słowacja Schranz 89'
|
1:3 (0:0)
|
Czechy |
Národný futbalový štadión, Bratysława Widzów: 0 Sędzia: Andris Treimanis |
4 września 2020 20:45 CET
|
Szkocja Christie 45+1'
|
1:1 (1:0)
|
Izrael 74' Zahawi
|
Hampden Park, Glasgow Widzów: 295 Sędzia: Slavko Vinčić |
7 września 2020 20:45 CET
|
Czechy Pešek 13'
|
1:2 (1:1)
|
Szkocja |
Andrův stadion, Ołomuniec Widzów: 0 Sędzia: Serdar Gözübüyük |
7 września 2020 20:45 CET
|
Izrael Elmkies 90+2'
|
1:1 (0:1)
|
Słowacja 15' Ďuriš
|
Stadion Netanja, Netanja Widzów: 0 Sędzia: Nikola Dabanović |
11 października 2020 20:45 CET
|
Izrael Zahawi 56'
|
1:2 (0:1)
|
Czechy |
Stadion Hajfa, Hajfa Widzów: 0 Sędzia: Tiago Martins |
11 października 2020 20:45 CET
|
Szkocja Dykes 54'
|
1:0 (0:0)
|
Słowacja | Hampden Park, Glasgow Widzów: 93 Sędzia: Davide Massa |
14 października 2020 20:45 CET
|
Szkocja Fraser 6'
|
1:0 (1:0)
|
Czechy | Hampden Park, Glasgow Widzów: 299 Sędzia: Felix Zwayer |
14 października 2020 20:45 CET
|
Słowacja |
2:3 (2:0)
|
Izrael |
Štadión Antona Malatinského, Trnawa Widzów: 0 Sędzia: Alejandro Hernández Hernández |
15 listopada 2020 15:00 CET
|
Słowacja Greguš 32'
|
1:0 (1:0)
|
Szkocja | Štadión Antona Malatinského, Trnawa Widzów: 0 Sędzia: István Kovács |
15 listopada 2020 20:45 CET
|
Czechy Darida 7'
|
1:0 (1:0)
|
Izrael | Doosan Arena, Pilzno Widzów: 0 Sędzia: Srđan Jovanović |
18 listopada 2020 20:45 CET
|
Czechy |
2:0 (1:0)
|
Słowacja | Doosan Arena, Pilzno Widzów: 0 Sędzia: Cüneyt Çakır |
18 listopada 2020 20:45 CET
|
Izrael Solomon 44'
|
1:0 (1:0)
|
Szkocja | Stadion Netanja, Netanja Widzów: 0 Sędzia: Paweł Raczkowski |
Zespół | Pkt | M | W | R | P | Br+ | Br− | +/− |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Węgry (A) | 11 | 6 | 3 | 2 | 1 | 7 | 4 | +3 |
Rosja | 8 | 6 | 2 | 2 | 2 | 9 | 12 | -3 |
Serbia | 6 | 6 | 1 | 3 | 2 | 9 | 7 | +2 |
Turcja (S) | 6 | 6 | 1 | 3 | 2 | 6 | 8 | -2 |
3 września 2020 20:45 CET
|
Rosja |
3:1 (0:0)
|
Serbia 79' Mitrović
|
VTB Arena, Moskwa Widzów: 0 Sędzia: Willie Collum |
3 września 2020 20:45 CET
|
Turcja | 0:1 (0:0)
|
Węgry 81' Szoboszlai
|
Yeni Sivas 4 Eylül Stadyumu, Sivas Widzów: 0 Sędzia: Artur Dias |
6 września 2020 18:00 CET
|
Węgry |
2:3 (0:2)
|
Rosja |
Puskás Aréna, Budapeszt Widzów: 0 Sędzia: Maurizio Mariani |
6 września 2020 20:45 CET
|
Serbia | 0:0 (0:0)
|
Turcja | Stadion Crvena zvezda, Belgrad Widzów: 0 Sędzia: Alaksiej Kulbakou |
11 października 2020 20:45 CET
|
Rosja Anton Miranczuk 28'
|
1:1 (1:0)
|
Turcja 62' Karaman
|
VTB Arena, Moskwa Widzów: 5019 Sędzia: Matej Jug |
11 października 2020 20:45 CET
|
Serbia | 0:1 (0:1)
|
Węgry 20' Könyves
|
Stadion Crvena zvezda, Belgrad Widzów: 0 Sędzia: Sandro Schärer |
14 października 2020 20:45 CET
|
Rosja | 0:0 (0:0)
|
Węgry | VTB Arena, Moskwa Widzów: 4821 Sędzia: Michael Oliver |
14 października 2020 20:45 CET
|
Turcja |
2:2 (0:1)
|
Serbia |
Türk Telekom Arena, Stambuł Widzów: 519 Sędzia: Georgi Kabakow |
15 listopada 2020 18:00 CET
|
Turcja |
3:2 (2:1)
|
Rosja |
Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu, Stambuł Widzów: 812 Sędzia: Szymon Marciniak |
15 listopada 2020 20:45 CET
|
Węgry Kalmár 39'
|
1:1 (1:1)
|
Serbia 17' Radonjić
|
Puskás Aréna, Budapeszt Widzów: 0 Sędzia: Glenn Nyberg |
18 listopada 2020 20:45 CET
|
Serbia |
5:0 (4:0)
|
Rosja | Stadion Crvena zvezda, Belgrad Widzów: 0 Sędzia: Anthony Taylor |
18 listopada 2020 20:45 CET
|
Węgry |
2:0 (0:0)
|
Turcja | Puskás Aréna, Budapeszt Widzów: 0 Sędzia: Ivan Kružliak |
Zespół | Pkt | M | W | R | P | Br+ | Br− | +/− |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Walia (A) | 16 | 6 | 5 | 1 | 0 | 7 | 1 | +6 |
Finlandia | 12 | 6 | 4 | 0 | 2 | 7 | 5 | +2 |
Irlandia | 3 | 6 | 0 | 3 | 3 | 1 | 4 | -3 |
Bułgaria (S) | 2 | 6 | 0 | 2 | 4 | 2 | 7 | -5 |
3 września 2020 20:45 CET
|
Finlandia | 0:1 (0:0)
|
Walia 81' Moore
|
Stadion Olimpijski, Helsinki Widzów: 0 Sędzia: Daniel Siebert |
3 września 2020 20:45 CET
|
Bułgaria Kraew 57'
|
1:1 (0:0)
|
Irlandia 90+4' Duffy
|
Stadion Narodowy im. Wasiła Lewskiego, Sofia Widzów: 0 Sędzia: Manuel Schuettengruber |
6 września 2020 15:00 CET
|
Walia N. Williams 90+4'
|
1:0 (0:0)
|
Bułgaria | Cardiff City Stadium, Cardiff Widzów: 0 Sędzia: Fabio Verissimo |
6 września 2020 18:00 CET
|
Irlandia | 0:1 (0:0)
|
Finlandia 64' Jensen
|
Aviva Stadium, Dublin Widzów: 0 Sędzia: Fabio Maresca |
11 października 2020 15:00 CET
|
Irlandia | 0:0 (0:0)
|
Walia | Aviva Stadium, Dublin Widzów: 0 Sędzia: Anastasios Sidiropulos |
11 października 2020 18:00 CET
|
Finlandia |
2:0 (1:0)
|
Bułgaria | Stadion Olimpijski, Helsinki Widzów: 6587 Sędzia: Erik Lambrechts |
14 października 2020 18:00 CET
|
Finlandia Jensen 66'
|
1:0 (0:0)
|
Irlandia | Stadion Olimpijski, Helsinki Widzów: 7900 Sędzia: Lionel Tschudi |
14 października 2020 20:45 CET
|
Bułgaria | 0:1 (0:0)
|
Walia 85' Williams
|
Stadion Narodowy im. Wasiła Lewskiego, Sofia Widzów: 478 Sędzia: Əliyar Ağayev |
15 listopada 2020 18:00 CET
|
Walia Brooks 67'
|
1:0 (0:0)
|
Irlandia | Cardiff City Stadium, Cardiff Widzów: 0 Sędzia: Petr Ardeleánu |
15 listopada 2020 18:00 CET
|
Bułgaria |
1:2 (0:2)
|
Finlandia |
Stadion Narodowy im. Wasiła Lewskiego, Sofia Widzów: 0 Sędzia: Donatas Rumšas |
18 listopada 2020 20:45 CET
|
Walia |
3:1 (1:0)
|
Finlandia 63' Pukki
|
Cardiff City Stadium, Cardiff Widzów: 0 Sędzia: Jesús Gil Manzano |
18 listopada 2020 20:45 CET
|
Irlandia | 0:0 (0:0)
|
Bułgaria | Aviva Stadium, Dublin Widzów: 0 Sędzia: Lawrence Visser |
(A) – awans do Dywizji B |
(B) – baraże o utrzymanie |
Zespół | Pkt | M | W | R | P | Br+ | Br− | +/− |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czarnogóra (A) | 13 | 6 | 4 | 1 | 1 | 10 | 2 | +8 |
Luksemburg | 10 | 6 | 3 | 1 | 2 | 7 | 5 | +2 |
Azerbejdżan | 6 | 6 | 1 | 3 | 2 | 2 | 4 | -2 |
Cypr (B) | 4 | 6 | 1 | 1 | 4 | 2 | 10 | -8 |
5 września 2020 18:00 CET
|
Cypr | 0:2 (0:0)
|
Czarnogóra |
Stadion GSP, Nikozja Widzów: 0 Sędzia: Harm Osmers |
5 września 2020 18:00 CET
|
Azerbejdżan Szejdajew 44'
|
1:2 (1:0)
|
Luksemburg |
Stadion Olimpijski w Baku, Baku Widzów: 0 Sędzia: Chris Kavanagh |
8 września 2020 20:45 CET
|
Luksemburg | 0:1 (0:0)
|
Czarnogóra |
Stade Josy Barthel, Luksemburg Widzów: 0 Sędzia: Lawrence Visser |
8 września 2020 20:45 CET
|
Cypr | 0:1 (0:1)
|
Azerbejdżan 29' Medvedev
|
Stadion GSP, Nikozja Widzów: 0 Sędzia: Filip Glova |
10 października 2020 15:00 CET
|
Czarnogóra |
2:0 (1:0)
|
Azerbejdżan | Stadion Pod Goricom, Podgorica Widzów: 0 Sędzia: Ricardo de Burgos Bengoetxea |
10 października 2020 15:00 CET
|
Luksemburg |
2:0 (2:0)
|
Cypr | Stade Josy Barthel, Luksemburg Widzów: 1334 Sędzia: Donald Robertson |
13 października 2020 18:00 CET
|
Azerbejdżan | 0:0 (0:0)
|
Cypr | Stadiumi Ruzhdi Bizhuta, Elbasan Widzów: 0 Sędzia: Fran Jović |
13 października 2020 20:45 CET
|
Czarnogóra Ivanović 34'
|
1:2 (1:1)
|
Luksemburg |
Stadion Pod Goricom, Podgorica Widzów: 0 Sędzia: Sascha Stegemann |
14 listopada 2020 18:00 CET
|
Azerbejdżan | 0:0 (0:0)
|
Czarnogóra | Stadion ŠRC, Zaprešić Widzów: 0 Sędzia: Siergiej Iwanow |
14 listopada 2020 18:00 CET
|
Cypr |
2:1 (1:1)
|
Luksemburg |
Stadion GSP, Nikozja Widzów: 0 Sędzia: Mattias Gestranius |
17 listopada 2020 20:45 CET
|
Czarnogóra |
4:0 (3:0)
|
Cypr | Stadion Pod Goricom, Podgorica Widzów: 0 Sędzia: Eitan Shmuelevitz |
17 listopada 2020 20:45 CET
|
Luksemburg | 0:0 (0:0)
|
Azerbejdżan | Stade Josy Barthel, Luksemburg Widzów: 100 Sędzia: Felix Zwayer |
Zespół | Pkt | M | W | R | P | Br+ | Br− | +/− |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Armenia (A) | 11 | 6 | 3 | 2 | 1 | 9 | 6 | +3 |
Macedonia Północna | 9 | 6 | 2 | 3 | 1 | 9 | 8 | +1 |
Gruzja | 7 | 6 | 1 | 4 | 1 | 6 | 6 | 0 |
Estonia (B) | 3 | 6 | 0 | 3 | 3 | 5 | 9 | -4 |
5 września 2020 15:00 CET
|
Macedonia Północna |
2:1 (2:0)
|
Armenia 90+5' (k) Barseghian
|
Nacionałna Arena „Tosze Proeski”, Skopje Widzów: 0 Sędzia: Irfan Peljto |
5 września 2020 18:00 CET
|
Estonia | 0:1 (0:1)
|
Gruzja 33' Kaczarawa
|
A. Le Coq Arena Tallinn Widzów: 0 Sędzia: Donatas Rumšas |
8 września 2020 18:00 CET
|
Gruzja Okriaszwili 13' (k)
|
1:1 (1:1)
|
Macedonia Północna 33' Ristowski
|
Stadion im. Borisa Paiczadze, Tbilisi Widzów: 0 Sędzia: Peter Kjærsgaard-Andersen |
8 września 2020 18:00 CET
|
Armenia |
2:0 (1:0)
|
Estonia | Stadion Republikański im. Wazgena Sarkisjana, Erywań Widzów: 0 Sędzia: David Coote |
11 października 2020 18:00 CET
|
Armenia |
2:2 (1:0)
|
Gruzja |
Stadion Miejski, Tychy Widzów: 0 Sędzia: Ivan Bebek |
11 października 2020 18:00 CET
|
Estonia |
3:3 (1:1)
|
Macedonia Północna |
A. Le Coq Arena, Tallinn Widzów: 908 Sędzia: Mohammed Al-Hakim |
14 października 2020 20:45 CET
|
Macedonia Północna |
1:1 (0:0)
|
Gruzja 74' Kvaratskhelia
|
Nacionałna Arena „Tosze Proeski”, Skopje Widzów: 0 Sędzia: Bartosz Frankowski |
14 października 2020 20:45 CET
|
Estonia Sappinen 14'
|
1:1 (1:1)
|
Armenia 8' Howhannisjan
|
A. Le Coq Arena, Tallinn Widzów: 1007 Sędzia: Luis Godinho |
15 listopada 2020 15:00 CET
|
Macedonia Północna |
2:1 (1:0)
|
Estonia 52' Sappinen
|
Nacionałna Arena „Tosze Proeski”, Skopje Widzów: 0 Sędzia: Marius Avram |
15 listopada 2020 18:00 CET
|
Gruzja Kazaiszwili 65' (k.)
|
1:2 (0:1)
|
Armenia |
Stadion im. Borisa Paiczadze, Tbilisi Widzów: 0 Sędzia: Marco Guida |
18 listopada 2020 18:00 CET
|
Gruzja | 0:0 | Estonia | Stadion im. Borisa Paiczadze, Tbilisi Widzów: 0 Sędzia: Irfan Peljto |
18 listopada 2020 18:00 CET
|
Armenia Hambarcumian 55'
|
1:0 (0:0)
|
Macedonia Północna | Stadion GSP, Nikozja Widzów: 0 Sędzia: Bobby Madden |
Zespół | Pkt | M | W | R | P | Br+ | Br− | +/− |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Słowenia (A) | 14 | 6 | 4 | 2 | 0 | 8 | 1 | +7 |
Grecja | 12 | 6 | 3 | 3 | 0 | 6 | 1 | +5 |
Kosowo | 5 | 6 | 1 | 2 | 3 | 4 | 6 | -2 |
Mołdawia (B) | 1 | 6 | 0 | 1 | 5 | 1 | 11 | -10 |
3 września 2020 20:45 CET
|
Słowenia | 0:0 (0:0)
|
Grecja | Stadion Stožice, Lublana Widzów: 0 Sędzia: Bobby Madden |
3 września 2020 20:45 CET
|
Mołdawia Nicolaescu 21'
|
1:1 (1:0)
|
Kosowo 72' Kololli
|
Stadio Ennio Tardini, Parma Widzów: 0 Sędzia: Kai Erik Steen |
6 września 2020 18:00 CET
|
Słowenia Bohar 28'
|
1:0 (1:0)
|
Mołdawia | Stadion Stožice, Lublana Widzów: 0 Sędzia: Jérôme Brisard |
6 września 2020 20:45 CET
|
Kosowo B. Berisha 82'
|
1:2 (0:1)
|
Grecja |
Stadion im. Fadila Vokrriego, Prisztina Widzów: 0 Sędzia: Pavel Královec |
11 października 2020 20:45 CET
|
Grecja |
2:0 (1:0)
|
Mołdawia | Stadion Olimpijski, Ateny Widzów: 0 Sędzia: Dennis Higler |
11 października 2020 20:45 CET
|
Kosowo | 0:1 (0:1)
|
Słowenia 22' Vučkić
|
Stadion im. Fadila Vokrriego, Prisztina Widzów: 0 Sędzia: Andrew Madley |
14 października 2020 20:45 CET
|
Grecja | 0:0 (0:0)
|
Kosowo | Stadion Olimpijski, Ateny Widzów: 0 Sędzia: Roi Reinshreiber |
14 października 2020 20:45 CET
|
Mołdawia | 0:4 (0:3)
|
Słowenia |
Stadion Zimbru, Kiszyniów Widzów: 0 Sędzia: João Pinheiro |
15 listopada 2020 20:45 CET
|
Mołdawia | 0:2 (0:2)
|
Grecja |
Stadion Zimbru, Kiszyniów Widzów: 0 Sędzia: Fran Jović |
15 listopada 2020 20:45 CET
|
Słowenia |
2:1 (0:0)
|
Kosowo 58' Muriqi
|
Stadion Stožice, Lublana Widzów: 0 Sędzia: Bartosz Frankowski |
18 listopada 2020 20:45 CET
|
Grecja | 0:0 | Słowenia | Stadion im. Jeorjosa Kamarasa, Ateny Widzów: 0 Sędzia: Carlos del Cerro Grande |
18 listopada 2020 20:45 CET
|
Kosowo Kastrati 31'
|
1:0 (1:0)
|
Mołdawia | Stadion im. Fadila Vokrriego, Prisztina Widzów: 0 Sędzia: Roomer Tarajev |
Zespół | Pkt | M | W | R | P | Br+ | Br− | +/− |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Albania (A) | 11 | 6 | 3 | 2 | 1 | 8 | 4 | +4 |
Białoruś | 10 | 6 | 3 | 1 | 2 | 10 | 8 | +2 |
Litwa | 8 | 6 | 2 | 2 | 2 | 5 | 7 | -2 |
Kazachstan (B) | 4 | 6 | 1 | 1 | 4 | 5 | 9 | -4 |
4 września 2020 18:00 CET
|
Litwa | 0:2 (0:1)
|
Kazachstan |
Stadion LFF, Wilno Widzów: 0 Sędzia: Rade Obrenovič |
4 września 2020 20:45 CET
|
Białoruś | 0:2 (0:1)
|
Albania |
Stadion Dynama Mińsk, Mińsk Widzów: 0 Sędzia: Kristoffer Karlsson |
7 września 2020 16:00 CET
|
Kazachstan Aimbetov 63'
|
1:2 (0:0)
|
Białoruś |
Stadion Centralny, Ałmaty Widzów: 0 Sędzia: Giorgi Kruszwili |
7 września 2020 20:45 CET
|
Albania | 0:1 (0:0)
|
Litwa 52' Kazlauskas
|
Air Albania Stadium, Tirana Widzów: 0 Sędzia: Serhij Bojko |
11 października 2020 15:00 CET
|
Kazachstan | 0:0 (0:0)
|
Albania | Stadion Centralny, Ałmaty Widzów: 0 Sędzia: Dumitri Muntean |
11 października 2020 18:00 CET
|
Litwa |
2:2 (1:0)
|
Białoruś |
Stadion LFF, Wilno Widzów: 963 Sędzia: Julian Weinberger |
14 października 2020 20:45 CET
|
Litwa | 0:0 (0:0)
|
Albania | Stadion LFF, Wilno Widzów: 696 Sędzia: Karim Abed |
14 października 2020 20:45 CET
|
Białoruś |
2:0 (1:0)
|
Kazachstan | Stadion Dynama Mińsk, Mińsk Widzów: 2074 Sędzia: Ałeksandar Stawrew |
15 listopada 2020 18:00 CET
|
Albania |
3:1 (2:1)
|
Kazachstan 25' Abіkien
|
Air Albania Stadium, Tirana Widzów: 0 Sędzia: Xavier Estrada Fernández |
15 listopada 2020 18:00 CET
|
Białoruś |
2:0 (2:0)
|
Litwa | Stadion Dynama Mińsk, Mińsk Widzów: 1985 Sędzia: Chris Kavanagh |
18 listopada 2020 16:00 CET
|
Albania |
3:2 (3:1)
|
Białoruś |
Air Albania Stadium, Tirana Widzów: 0 Sędzia: Radu Petrescu |
18 listopada 2020 16:00 CET
|
Kazachstan Aimbetov 38'
|
1:2 (1:1)
|
Litwa |
Stadion Centralny, Ałmaty Widzów: 0 Sędzia: Hüseyin Göçek |
Drużyny z czwartych miejsc zagrają dwumecz (mecz i rewanż) o utrzymanie w dywizji C czyli przegrani dwumeczu spadną do dywizji D. Czwarta najlepsza drużyna z czwartych miejsc zagra z pierwszą, a druga z trzecią.
Drużyna 1 | Wynik dwumeczu | Drużyna 2 | Pierwszy mecz | Drugi mecz |
---|---|---|---|---|
Mołdawia | 1 | Kazachstan | : | : |
Estonia | 2 | Cypr | : | : |
Po lewej gospodarz pierwszego meczu. |
24–25 marca 2022 | Mołdawia | – | Kazachstan | |
24–25 marca 2022 | Estonia | – | Cypr | |
28–29 marca 2022 | Kazachstan | – | Mołdawia | |
28–29 marca 2022 | Cypr | – | Estonia | |
(A) – awans do Dywizji C |
Zespół | Pkt | M | W | R | P | Br+ | Br− | +/− |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wyspy Owcze (A) | 12 | 6 | 3 | 3 | 0 | 9 | 5 | +4 |
Malta | 9 | 6 | 2 | 3 | 1 | 8 | 6 | +2 |
Łotwa | 7 | 6 | 1 | 4 | 1 | 8 | 4 | +4 |
Andora | 2 | 6 | 0 | 2 | 4 | 1 | 11 | -10 |
3 września 2020 18:00 CET
|
Łotwa | 0:0 (0:0)
|
Andora | Stadion Daugava, Ryga Widzów: 0 Sędzia: Timoteos Christofi |
3 września 2020 20:45 CET
|
Wyspy Owcze |
3:2 (1:1)
|
Malta |
Tórsvøllur, Thorshavn Widzów: 0 Sędzia: Ádám Farkas |
6 września 2020 15:00 CET
|
Andora | 0:1 (0:1)
|
Wyspy Owcze 31' K. Olsen
|
Estadi Nacional, Andora Widzów: 0 Sędzia: Harald Lechner |
6 września 2020 20:45 CET
|
Malta Nwoko 15'
|
1:1 (1:1)
|
Łotwa 25' (sam.) Guillaumier
|
Ta’ Qali Stadium, Ta’ Qali Widzów: 0 Sędzia: Stéphanie Frappart |
10 października 2020 18:00 CET
|
Wyspy Owcze Færø 28'
|
1:1 (1:1)
|
Łotwa 25' Ikaunieks
|
Tórsvøllur, Gundadalur Widzów: 447 Sędzia: Iwajło Stojanow |
10 października 2020 20:45 CET
|
Andora | 0:0 (0:0)
|
Malta | Estadi Nacional, Andora Widzów: 0 Sędzia: Alain Durieux |
13 października 2020 18:00 CET
|
Łotwa | 0:1 (0:0)
|
Malta 90+7' Borg
|
Stadion Daugava, Ryga Widzów: 953 Sędzia: Iwan Arwel Griffith |
13 października 2020 20:45 CET
|
Wyspy Owcze |
2:0 (2:0)
|
Andora | Tórsvøllur, Gundadalur Widzów: 412 Sędzia: Antti Munukka |
14 listopada 2020 15:00 CET
|
Malta |
3:1 (0:1)
|
Andora 3' Rebés
|
Ta’ Qali Stadium, Ta’ Qali Widzów: 0 Sędzia: Peter Kralović |
14 listopada 2020 18:00 CET
|
Łotwa Kamešs 59'
|
1:1 (0:0)
|
Wyspy Owcze 60' Vatnhamar
|
Stadion Daugava, Ryga Widzów: 0 Sędzia: Nikola Dabanović |
17 listopada 2020 20:45 CET
|
Malta Guillaumier 54'
|
1:1 (0:0)
|
Wyspy Owcze 70' Jónsson
|
Ta’ Qali Stadium, Ta’ Qali Widzów: 0 Sędzia: Kristo Tohver |
17 listopada 2020 20:45 CET
|
Andora | 0:5 (0:1)
|
Łotwa |
Estadi Nacional, Andora Widzów: 0 Sędzia: Dimitar Meczkarowski |
Zespół | Pkt | M | W | R | P | Br+ | Br− | +/− |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Gibraltar (A) | 8 | 4 | 2 | 2 | 0 | 3 | 1 | +2 |
Liechtenstein | 5 | 4 | 1 | 2 | 1 | 3 | 2 | +1 |
San Marino | 2 | 4 | 0 | 2 | 2 | 0 | 3 | -3 |
5 września 2020 15:00 CET
|
Gibraltar Torrilla 43'
|
1:0 (1:0)
|
San Marino | Victoria Stadium, Gibraltar Widzów: 0 Sędzia: Aleksandrs Anufrijevs |
8 września 2020 20:45 CET
|
San Marino | 0:2 (0:2)
|
Liechtenstein |
Stadio Romeo Neri, Rimini (Włochy) Widzów: 50 Sędzia: Enea Jorgji |
10 października 2020 18:00 CET
|
Liechtenstein | 0:1 (0:1)
|
Gibraltar 10' De Barr
|
Rheinpark Stadion, Vaduz Widzów: 178 Sędzia: Kiriłł Lewnikow |
13 października 2020 20:45 CET
|
Liechtenstein | 0:0 (0:0)
|
San Marino | Rheinpark Stadion, Vaduz Widzów: 178 Sędzia: Jørgen Burchardt |
14 listopada 2020 15:00 CET
|
San Marino | 0:0 (0:0)
|
Gibraltar | San Marino Stadium, Serravalle Widzów: 0 Sędzia: Kateryna Monzul |
17 listopada 2020 20:45 CET
|
Gibraltar |
1:1 (1:1)
|
Liechtenstein 44' Frick
|
Victoria Stadium, Gibraltar Widzów: 0 Sędzia: Trustin Farrugia Cann |
W turnieju finałowym Ligi Narodów 2020/2021 będą brały udział 4 zespoły, które wygrały swoje grupy w dywizji A:
Gospodarzem tych rozgrywek zostały Włochy (zwycięzca grupy 1 dywizji A). Mecze tej fazy Ligi Narodów zostaną rozegrane w październiku 2021 roku[1]. Ze względu na udział w turnieju finałowym, jego uczestnicy trafią do grup 5-zespołowych w eliminacjach do Mistrzostw Świata 2022.
Półfinały | Finał | |||||
6 października 2021 | ||||||
Włochy | ||||||
Hiszpania | ||||||
10 października 2021 | ||||||
Mecz o 3. miejsce | ||||||
7 października 2021 | 10 października 2021 | |||||
Belgia | ||||||
Francja |
6 października 2021 | Włochy | – | Hiszpania | San Siro, Mediolan |
7 października 2021 | Belgia | – | Francja | Juventus Stadium, Turyn |
10 października 2021 | brak flagi | – | brak flagi | Juventus Stadium, Turyn |
10 października 2021 | brak flagi | – | brak flagi | San Siro, Mediolan |
Lista strzelców we wszystkich dywizjach aktualna na dzień 18 listopada 2020 po zakończeniu meczów LN rozegranych o 20:45[a].
W nawiasie podano dywizję, w której dany zawodnik grał.
6 goli
5 goli
4 gole
|
|
3 gole
|
|
2 gole
1 gol
Gole Samobójcze
|
|
Artykuł Liga Narodów UEFA (2020/2021) w polskiej Wikipedii zajął następujące miejsca w lokalnym rankingu popularności:
Prezentowana treść artykułu Wikipedii została wyodrębniona w 2021-06-13 na podstawie https://pl.wikipedia.org/?curid=4709102