2020–  Polska 10 (2)
W sumie: 48 (5)
  1. Aktualne na: 21 grudnia 2020.
  2. Aktualne na: 8 czerwca 2021.

Jakub Moder (ur. 7 kwietnia 1999 w Szczecinku) – polski piłkarz grający na pozycji pomocnika w angielskim klubie Brighton & Hove Albion oraz reprezentacji Polski.

Kariera klubowa

Początki, Warta Poznań, Lech Poznań

W latach 2011–2014 był zawodnikiem juniorskich zespołów Warty Poznań, po 3 latach w zespole „Zielonych” przeszedł do zespołu Lecha Poznań. 2 kwietnia 2018 roku zadebiutował w zespole Kolejorza w spotkaniu z Wisłą Kraków. Sezon 2018/2019 spędził na wypożyczeniu w I-ligowej Odrze Opole, po powrocie do Lecha na stałe włączony został do pierwszego zespołu. 8 lutego 2020 roku Jakub Moder zdobył swoją pierwszą bramkę dla Lecha Poznań, stało się to w wygranym spotkaniu Ekstraklasy z Rakowem Częstochowa. W sezonie 2019/2020 zdobył z „Kolejorzem” srebrny medal mistrzostw polski. Ostatni mecz w barwach Lecha Poznań rozegrał 19 grudnia 2020 roku w przegranym 0:1 meczu z Wisłą Kraków.

Brighton & Hove Albion FC

W październiku 2020 podpisał pięcioletni kontrakt z Brighton & Hove Albion, bijąc rekord transferowy Ekstraklasy[1] i od razu został wypożyczony z powrotem do Lecha[2]. 18 grudnia 2020 roku Brighton & Hove Albion FC zdecydowało się skrócić wypożyczenie Jakuba Modera do Lecha Poznań[3]. 10 lutego 2021 roku zadebiutował w zespole Brighton & Hove Albion w przegranym 0:1 spotkaniu FA Cup z drużyną Leicester. Pierwszy mecz w Premier League rozegrał 27 lutego 2021 roku w przegranym 0:1 meczu 26 kolejki z West Brom, wchodząc na boisko w 84. minucie. 20 marca 2021 roku po raz pierwszy wyszedł w pierwszej jedenastce w rozgrywkach Premier League w wygranym 3:0 meczu z Newcastle.

Kariera reprezentacyjna

Karierę reprezentacyjną rozpoczął w zespole do lat 17, zadebiutował w nim 4 sierpnia 2015 roku w spotkaniu z Finlandią u-17. W sumie w młodzieżowych zespołach reprezentacji Polski (U17-U21) rozegrał 38 spotkań, strzelając w nich 3 bramki.

24 sierpnia 2020 roku po raz pierwszy został powołany na zgrupowanie seniorskiej reprezentacji Polski, na mecze w Lidze Narodów z Holandią oraz Bośnia i Hercegowiną. 4 września 2020 roku zadebiutował w seniorskiej Reprezentacji Polski, zmieniając w 77. minucie meczu z Holandią, Piotra Zielińskiego[4]. Debiutanckiego gola strzelił 11 listopada 2020 w towarzyskim meczu z Ukrainą. 31 marca 2021 roku zdobył bramkę dla Polski w meczu z Anglią na Wembley, rozegranym przy pustych trybunach. Mecz zakończył się porażką reprezentacji Polski, dziesiątą w osiemnastu do tej pory spotkaniach obu reprezentacji.